Motorola: když nebude Jelly Bean, dáme vám 100 dolarů!

jelly_bean_ico

Se zajímavou nabídkou, která by se mnoha asisjkým výrobcům mobilních telefonů pořádně prodražila, přišla Motorola. Ale vezměme to od začátku.

Těm, kdož si letos koupili telefon této značky, a stále čekají na aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean, Motorola vzkazuje: nebojte se, brzy se dočkáte! Také majitelé zařízení z roku 2011 mohou ve většině případů očekávat aktualizaci na poslední verzi Androidu. Těm zákazníkům, kteří se Jelly Beanu nedočkají, přináší Motorola velmi zajímavou nabídku: slevu (resp. kredit) ve výši 100 dolarů (cca 1 950 Kč) na pořízení nového telefonu, který pak samozřejmě Android 4.1 dostane (resp. bude mít z výroby).

Redaktor serveru AndroidPIT Steven Blum, který o nabídce informoval, přikládá tento nestandardní přístup vlivu Googlu, který Motorolu nedávno koupil. Každopádně jde o bezprecedentní krok – zatím žádný jiný výrobce tímto způsobem negarantoval, že jím vyrobené telefony dostanou nejaktuálnější systém. Nabídnutá kompenzace také není zrovna malá, rozhodně se nedá označit jen jako symbolické gesto.

Zatímco telefony, které Motorola včera představila, většinu lidí příliš nepřesvědčily, toto je způsob, jakým Google může tlačit výrobce, aby nabízeli zákazníkům to, co skutečně chtějí: včasné aktualizace jejich telefonů s Androidem.

Podle posledních dat je stále dominující verzí Android 2.3 Gingerbread s 57% zastoupením. Google spojením s Motorolou našel způsob, jak dostávat ke koncovým zákazníkům vždy poslední verzi Androidu v co nejkratší době, podobně jako to například dělá Apple u iPhonů. Jelly Bean je zatím na pouhých 1,2 % zařízení s Androidem, takže můžeme s očekáváním sledovat, jak se na tomto čísle projeví slibovaná brzká aktualizace Motorol.

Zdroj: AndroidPIT.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)