Montblanc Summit 2 jsou první Wear OS hodinky s čipsetem nové generace

montblanc summit 2

Více než dva roky používaly chytré hodinky s Wear OS čipset Snapdragon Wear 2100. Oproti konkurenci už ale hodně ztrácel, což sráželo i celou platformu Wear OS (dříve Android Wear). Minulý měsíc se konečně představil nový čipset Snapdragon Wear 3100. Při představení se zároveň prozradilo, že první hodinky se objeví ještě do konce roku. A tak se i stalo. Novinka Montblanc Summit  2 už totiž nový čipset využívá.

Montblanc Summit 2 jsou nové chytré hodinky, za které si ale pořádně připlatíte

Čipset Snapdragon Wear 3100 by měl přinést více výkonu a hlavně lepší výdrž baterie. Jestli je tomu tak i doopravdy, se dozvíme brzy. Protože první hodinky Montblanc Summit 2 byly právě představeny. Společnost Montblanc je výrobce luxusních hodinek, což se ukazuje i na tomto modelu. Cena začíná na částce 995 dolarů a nejvyšší model stojí dokonce 1 230 dolarů, v přepočtu s DPH tak stojí více než 33 tisíc Kč.

Vysoká cena není kvůli čipsetu, ale hlavně kvůli značce, designu a použitým materiálům. Dá se očekávat, že další chytré hodinky se Snapdragon Wear 3100 budou mít nižší cenu. A jaké specifikace tedy mají chytré hodinky Montblanc Summit? Kromě zmíněného čipsetu je to také 1,2″ velký AMOLED displej s rozlišením 390 x 390 pixelů. Dále mají 1GB RAM a 8GB vnitřní paměť. Baterie má kapacitu 340 mAh. Nechybí senzor tepu, výškoměr, GPS nebo NFC. Zároveň mají voděodolnost 5ATM a safírové ochranné sklo proti poškrábání. V zahraničí už se od dnešního dne dají hodinky koupit.

Jak se vám líbí Montblanc Summit 2? Těšíte se na nové hodinky se Snapdragon Wear 3100?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)