Stránka „Moje Aktivita“. V nové verzi Google prozradí, co všechno o nás ví

Google Moje AKtivita – náhleďák

Poměrně nedávno jsme vám v článku „Jste Franta uživatel nebo Android guru? To prozradí Google statistiky“ ukázali, jak zjistíte například kolik jste vystřídali zařízení nebo nainstalovali aplikací. Mohli jste vidět, že Google toho o vás ví poměrně hodně. Pokud byste si ale snad mysleli, že to je vše, byli byste na omylu. Google nyní spouští novou verzi stránky Moje Aktivita, která je ještě obsáhlejší, než kdy dosud byla.

Moje Aktivita 1

Moje Aktivita prošla razantní proměnou

Zatímco do nedávna jsme na stránce Moje Aktivita mohli vidět přehled například toho, jaký výraz jsme hledali nejčastěji, kolik mailů nám přišlo a odešlo ve srovnání s minulým měsícem, kolik aplikací jsme nainstalovali nebo kolik shlédnutí získala videa na YouTube, nyní web vypadá spíše jako jakýsi log našich aktivit. Již zde nenajdete srovnávací statistiky, které zde byly asi nejzajímavější. Ani nejrůznější zajímavé přehledy. Nenajdete zde ani seznam, či alespoň počet vašich Androidů. Namísto toho zde máme zbrusu nový log v material designu, který práskne Google v tom, co dalšího o nás ví. Pokud patříte mezi skupinku lidí, kteří si myslí, že díky tomu nastane apokalypsa, raději prosím odejděte a dál nečtěte. Ví toho totiž opravdu hodně.

Docela se dá chápat a zcela jistě předpokládat, že bude Google logovat veškeré vaše vyhledávání. Ať už se jedná o klasické vyhledávání, obrázky nebo videa. Jenže čekali byste, že Google ví i takové drobnosti, jako třeba v kolik hodin jste spustili jakou aplikaci na svém telefonu? A třeba také kolikrát denně jste ji otevřeli? A samozřejmě, jelikož i volání probíhá přes aplikaci „Telefon“, Google dokonce ví, v kolik hodin telefonujete. Samozřejmě pak ví naprosto vše o webech, které navštěvujete přes prohlížeč Chrome.

Moje Aktivita 8

Moje Aktivita je nyní rozdělena po jednotlivých dnech. Měsíční přehled je tedy ten tam. Pod každým dnem najdeme graficky znázorněno, kolik aktivity jsme provedli na Androidu, kolik v Chromu, kolik z toho bylo vyhledávání v obrázcích či na YouTube. Vždy ale jen pro ten konkrétní den.

Moje Aktivita 9

Mohlo by se zdát, že Google začal informací sbírat možná až příliš. Jenže nezačal. Stejné informace o svých uživatelích sbírá již roky, jen jsme dosud nevěděli co všechno. Alespoň si tedy můžeme v duchu říci, že je Google sdílný a svým uživatelům dobrovolně prozradí, kolik toho vlastně ví.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)