Menu

Mobito – plaťte mobilem jednoduše!

Včera byla představena zajímavá služba od společnosti Mopet CZ – Mobito. Ve spolupráci s bankami Českou spořitelnou, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank a všemi mobilními operátory O2, T-Mobile a Vodafone můžete využívat tuto službu k placení mobilním telefonem bez ohledu na to, jakou banku máte.

Podívejte se na reklamní video:

Mobito – peníze v mobilu from Mobito on Vimeo.

S Mobitem můžete provádět celou řadu různých plateb – dobít kredit telefonu, poslat peníze jeden druhému, zaplatit na webu anebo v kamenných prodejnách. Zaplatíte například v e-shopech Kosmas.cz či Lékárna.cz, v rezervačním portále Ticketstream.cz, sázkové kanceláři Tipsport, slevovém portálu Zapakatel.cz nebo zanedlouho u taxislužby Profitaxi a Sedop. Aktuální výčet všech obchodníků je k nalezení na www.mobitoplatito.cz. Mobito podporuje i neziskové a nadační fondy, ty obdrží příspěvek zaslaný přes Mobito v plné výši. K prvním patří Dobrý anděl a Konto Bariéry.

Mobito údajně bude fungovat na všech typech mobilních telefonů. Zatím je aplikace pro Android a iOS, uživatelé klasických “hloupých” telefonů mohou službu využít přes registraci na její webové stránce.

Mobito
MoreMagic
Verze1.0 (3. 9. 2012)
Velikost4,1 MB
2.2+


Zdarma

Zdroj: Tisková zpráva Mopet CZ

 

Komentáře

unavix

unavix

13.9.2012 9:09

A k čemu tahle věc je když nejdřív musíte do té aplikace převést peníze z účtu aby se z ní pak dalo platit nebo dobíjet kredit. Není jednodušší dobít ten kredit přímo nebo zaplatit kartou či převodem z účtu když už tam budete muset lézt pro “dobití” mobita.
Tohle je jen další z “lumpáren” na kterých se ochotně přiživí “české banky a čeští operátoři”.
Tudíž mi uniká smysl téhle “velké šou”.

Roman

Roman

13.9.2012 9:23

@ unavix:
hm:

“Mobito jako platba z bankovního účtu

Možnost platit přímo z bankovního účtu ti Mobito umožní, když jsi klientem jedné z partnerských bank Mobita: Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank. Stačí, když si aktivuješ Mobito v internetovém bankovnictví své banky a Mobito ti zpřístupní funkci přímé platby. Přímá platba patří mezi naše nejoblíbenější funkčnosti.”

MarkS

MarkS

13.9.2012 9:32

Přesně tak, raději budu důvěřovat a provádět platby přes “důvěryhodný” program vydaný přímo mou bankou, než app třetí strany!! I z důvodu případné reklamace provedené transakce to bude určitě snadněji řešitelné (dle mého názoru B-))!!

Jean

Jean

13.9.2012 9:50

Mám – otestoval jsem.

Výhody:
1. Lze platit tam, kde není platební terminál na karty. Ten není na hodně místech. Stačí jen mobil, účet v bance a připojení v místě platby.
2. Lze posílat peníze jiným uživatelům systému
3. Není potřeba NFC chip
4. Při propojení s bankou lze nalít prachy z bankovního účtu na mobilní peněženku odkudkoliv a takřka okamžitě.
5. Funguje to na Androidu a funguje to i na obyčejném telefonu

Nevýhody:
1. Zatím je velmi málo obchodníků u kterých se s tím dá platit. U aplikace pro smartphone by se hodila nějaká interaktivní mapa postavená třeba na Google Maps na které bude vidět seznam registrovaných obchodů, kde se s tím dá zaplatit
2. Možná by celý systém šel doplnit i o technologii NFC. byla by to zajímavá kombinace
3. Údajně to nechodí pod WP7

Roman

Roman

13.9.2012 9:58

@MarkS:

Když se to v inet bankovnictví spolupracující banky musí extra aktivovat, předpokládal bych, že samotná banka má v tom prsty taky a případná reklamace bude probíhat taky zase jen v bance.

mpis

mpis

13.9.2012 9:58

V prvním bodu píšeš:
“Lze platit tam, kde není platební terminál na karty. Ten není na hodně místech. Stačí jen mobil, účet v bance a připojení v místě platby.”
A jak ten obchodník, který nemá platební terminál, pozná, že jsem zaplatil?

Roman

Roman

13.9.2012 10:25

Obchodník musí být partnerem systému, takže mu bude stačit asi jen nějaký výpis/potvrzení aplikace na displeji telefonu.
Celé to bude nastaveno asi tak, že tohle je (pro účstníky systému) dostečný důkaz o provedené transakci.

Jean

Jean

13.9.2012 10:47

Mpis: Musí být samozřejmě klientem systému Mobito. Buď je registrován jako obchodník a pak platí procento z transakce nebo se zaregistruje jako běžný uživatel a platbu pak v účetnictví vykáže jako platbu cash. Pak to má ZADARA. Takový obchodník jednoduše zřídí během chvilky účet – napojí se na banku nebo na kartu a pak už vesele kasíruje s mobilem nebo smartphonem v ruce. Zabezpečení je vzhledem k potenciálnímu riziku opravdu na úrovni. Je zde několik úrovní ochrany. Heslo, PIN, SMS ověřování s vazbou na českého operátora a číslo, důvěryhodné provázání s bankou. Dělám v oblasti IT bezpečnosti takže vím o čem mluvím. Pochopitelně nic není 100%-ní a proto se vždy bezpečnost systému vztahuje k míře rizika. Uvedený způsob je několikanásobně lépe zabezpečený než např. platba s kartou pomocí CVC.

ratesman

ratesman

13.9.2012 10:59

Taky nechapu smzsl aplikace. Vzdyt samotne banky maji aplikace na mobilni platby. Pro me osobne k nicemu. nevyuziji tuto aplikaci :-(

ic

ic

13.9.2012 11:18

Podstatná čísla:
Při dobíjení kreditu zaplatíte poplatky bance za odeslanou platbu podle vašeho tarifu + Mobito si vezme 3 koruny + 1.5% z dobíjené částky. Dále prodejce už při převodu z Mobita na svůj účet neplatí nic.

Tohle myslím je slušné, ostatní většinou berou více, akorát to berou prodejci, ne zákazníkovi, tak to zákazníka tolik netrápí.

Jiří

Jiří

13.9.2012 11:29

Tohle má jediný smysl – dostat z nás další peníze. Z mého pohledu se jedná o silně nekomfortní systém placení a nepřináší mi žádnou přidanou hodnotu. Opravdu se vám to, že obchodník nemá terminál, stává tak často, abyste potřebovali tuhle “vymoženost”? Ani náhodou…

Martin

Martin

13.9.2012 12:12

proč se nemůžu zbavit dojmu, že klip je pro blbečky a já jelikož jsem spotřebitel blbeček, tak to musim používat?????
máte někdo podobnej pocit?

Martin

Martin

13.9.2012 12:17

a samozřejmě jinak podporuju systém alternativní k platbám kartou. Vias a Master mají monopol a to trochu prodražuje bezkontaktní platby… a samozřejmě to prodejce promítá do ceny …

Jean

Jean

13.9.2012 12:18

Martin: Proč máte pocit, že musíte používat něco co vůbec používat nemusíte? :)

Jean

Jean

13.9.2012 12:19

Jiří: Opravdu je kvantum obchodníků co nemá terminál ale mobil mají.

Jean

Jean

13.9.2012 12:58

Otázkou je jak to dostat k obchodníkům? Vývojář má hezký projekt ale bez silného zázemí a marketingu ho masově neprotlačí. A pokud to nebude masové tak to nebude mít klienty. Jak to tedy procpat? Leda přes někoho s tou silnou pozicí. A toho vlastně Mobito má. Jsou to banky a operátoři. Takže:
1. Přesvědčit banky, že když už mají mobito podporu v nastavení (povolení k inkasu přes mobito) pak by mohli Mobito protlačovat také přes jiné reklamní aktivity jako “svůj” bonus. GE money to třeba může tlačit jako bonus k svým produktům pro své stávající i nové klienty.
2. Přesvědčit operátory. Ať dělají totéž
3. Zavést zvýhodnění obchodníkům. Navalit na ně povinost platit procenta je chyba. NAOPAK. Obchodníci jsou jádro pudla. Bez nich se projekt neuchytí. Co kdyby naopak Mobito resp. banky platili obchodníkům za to, že obchodují přes Mobito ? Něco jako odměna za nákup kartou.
4. Reklamní akce a třetí strany. Zřiďte si účet Mobito nyní a budete mít v akci osvobození od všech poplatků na rok. Nejdřív natáhnout uživatele = a pak teprve vydělávat. Bez uživatelů nic nevyděláte.

Jiří

Jiří

13.9.2012 13:10

Jean: nevím, kde nakupujete, ale mě se prostě za posledních několik let stalo snad 2x, že obchodník neměl terminál, když jsem ho potřeboval. A to je navíc jeho problém. Ne můj. Prostě půjdu tentokrát – a příště také, jinam. Opravdu si kvůli tomuhle nehodlám pořídit další zlodějskou aplikaci, která ze mě bude tahat poplatky (ač nepřímo).

Souhlasím s tím, že monopol Master card a Visa je problém, ale tohle pro mě prostě není řešení.

unavix

unavix

13.9.2012 13:42

trošku OT k platebním terminálům na karty:
ono to s tím terminálem u obchodníka není zas taková sranda jak se zákazníkům může zdát. Tam kde si můžete libovolně stanovit marži (a kolikrát i v desítkách procent jako třeba hypermarkety) na zboží tak je to v pohodě. Poplatky za transakce přes terminál který banka účtuje obchodníkovi rozpustíte do marže. Ale tam kde máte marži danou od obchodního partnera je terminál pro obchodníka jen trest a prodělečná záležitost. Banka totiž bere obchodníkovi z každé transakce 3% (nebo 5 teď nevím jistě). Tudíž si to prostě někdo někde nemůže dovolit.
To že pak pujdete nakupovat jinam je věc jiná. Ve finále na tom tratí koncový prodejce. Ale banky to nijak netíží a zákazníka taky ne, pujde jinam.

kamsal

kamsal

13.9.2012 23:41

Zřídil jsem si a vyzkoušel. Musím říct, že je mi to mnohem sympatičtější, než PayPal a rozhodně lepší, než PayU. Peníze jednoduše posíláte na telefonní číslo příjemce, i když nemá Mobito. Přijde mu SMS: “Vita vas Mobito. Uzivatel Mobita s tel. cislem 6086086XX vam poslal 1.00 Kc. Aktivujte si Mobito na http://www.mobitoplatito.cz a vyzvednete si je.”
V době, kdy má každý spoustu účtů, používá různé platební systémy, nevidím problém zřídit účet na Mobitu za 5 minut.
Za tristní považuji PR Mobita, počínaje předlouhým a debilním videem, chybějícím ceníkem a jakýmkoliv slušným manuálem v bodech konče. Nehledě na to, že nemají ani pořádnou doménu.

michal

michal

14.9.2012 21:35

A co mas proti paypalu? Je to nejlepsi system na placeni pres net. Pouzivam ho leta a funguje zcela spolehlive! Tak sup, rekni tady co ti na paypalu vadi? Naco molobito kdyz mam paypal? Mimochodem email je me milejsi nez rozdavat telefonni cisla …

ic

ic

15.9.2012 9:54

@michal Toho je :
1. PayPal je drahý (ceník květen 2012)… při dobíjení kartou si strhne 3.5% + 10 Kč, z každého převodu si dále strhne 10 Kč, při platbě do zahraničí je to 5.4% + 10 Kč.
2. Peníze na PayPal nejsou jakkoliv pojištěné a když se mu zachce, tak si nechá všechno co máš, viz. Wikileaks
3. PayPal vyžaduje přístup k veškerým tvým souborům na webových uložištích, které umožňují platit přes PayPal (proč?).

michal

michal

16.9.2012 13:34

To ic: bod 3 nechapu, po me nikdo zadny pristup k “souborum” nezadal nikdy. Zaplatil jsem s paypalem spoustu penez bez jedineho problemu. To ze je drahej? Deset korun navic za ty levnoucky veci z ciny me urcite stoji. Musis platit vic nez jednu trasakci najednou :-) btw jak jinak chces platit za veci z ebay, dx a podobnych? rozhodne jim nechci strakt cislo karty, to ho radeji dam paypalu!

ic

ic

16.9.2012 15:52

@Michal
Po lidech to samozřejmě nechce, to by jim mohlo vadit. Raději jde přímo po webdiscích s tím, že buď dáte všechny soubory, nebo nebudete platit PayPalem. Pak už o tom lidi neví a nevadí jim to -> http://www.lupa.cz/clanky/paypal-chce-proverovat-co-lide-nahravaji-na-servery-pro-sdileni-obsahu/

Nejrozšířenější určitě ale nejlepší těžko, vlastně obtížné by bylo najít něco horšího.

michal

michal

16.9.2012 20:14

to ic: no tak ja pouzivam paypal pro platby za veci objednavane na ebay a podobnych portalech, proste za zbozi, neplatim s nim za stahovani nelegalniho obsahu, za to bych opravdu nikdy neplatil. takze v tomto smeru me paypal nevadi a vadit nebude a jeho obranu chapu. stale je paypal jedina moznost jak platit napr. z ebay a jelikoz nikdy za ty ceny co na ebay nesezenu veci u nas, tak pro me paypal bude vzdy jednicka a dle mych zkusenosti bezpecnej, rychlej a spolehlivej. nicmene, kazdymu co mu potreba, nikomu nic nenutim – a zaroven nebudu o paypalu hlasat neco co se me netyka a neskodi me. takze vsem paypal budu i do budoucna doporucovat stejne jako nakup z ebay a dealextreme …

Alex

Alex

17.9.2012 11:35

to michal: Vypadá to, že jste nepochopil o co vlastně v té kauze jde. Tady nejde o to, kdo platí za nelegální obsah. Paypal chce přístup k souborům, bez ohledu jestli porušují autorská práva, a i k soukromím souborům těch, kteří o paypal nikdy neslyšeli. Takové pravomoce nemá žádná vláda na světě, jen soukromá firma, které není není proti srsti vydírat ostatní společnosti.
Rozhodně tu nejde o žádnou obranu, vždyť už ti poskytovatelé uložišť nejsou v USA od zavedení dákona DMCA zodpovědni za obsah, který tam nahrávají uživatelé, natož ti, kteří jim zprostředkovávají platby.

RSS (komentáře k článku)