TOPlist

Operátoři, mobilní internet a pokrytí – kdo je na tom nejlíp? (infografika)

mobilní internet

Česká kotlina není zrovna výkladní skříní rychlého mobilního internetu. I když se již blýská na lepší časy, stále stačí zajet kus za větší město a utopíte se ve stojatých vodách sítě EDGE. Náš grafik Tomáš Očadlý si pro vás připravil podrobnou infografiku, ze které je vidět, jak si jednotliví mobilní operátoři stojí.

vysílač internet

O2

Pro lepší přehlednost jsme vynechali pokrytí EDGE a zaměřili se na rychlejší typy připojení. Ostrůvky 3G jsou sice již po celé republice, ale především nejrychlejší LTE je záležitostí pouze pár největších měst. Situace by se ještě do konce roku měla výrazně změnit. O2 do Silvestra 2014 plánuje pokrýt rychlým internetem 90 % populace. „Rychlým internetem“ se myslí 3G a rychlejší. Pokrytí LTE by se mělo zlepšit především ve velkých městech a přilehlém okolí (Praha, Brno). Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že ke změnám již dochází. Jestliže jsem 4G před pár měsíci chytal od Vršovic směrem do centra, dnes ho chytnu i v Hostivaři.

pokryti O2 internet

O2 slibuje do konce roku pokrýt nejrychlejším internetem většinu obydlených částí republiky.

Mapa pokrytí LTE O2 budoucnost

T-Mobile

Ani T-Mobile se nechce nechat zahanbit. Do konce roku plánuje pokrýt signálem 3G a LTE 93 % populace a 80 % území. LTE by pak mělo dosáhnout na 51 % populace. Operátor se kromě měst chce zaměřit i na rychlostní komunikace. Pokrýt by chtěl 94 % rychlostních silnic a dálnic.

pokryti t-mobile internet

Další infografika je spíše k pláči. V porovnání s našim západním sousedem je na tom aktuálně náš mobilní internet opravdu špatně.

t-mobile CZ vs DE

Jak jsme zmínili výše, T-Mobile slibuje do konce roku své sítě pořádně zahustit.

T-mobile plány

Vodafone

Vodafone už začátkem roku vzbudil pozornost svou kampaní ke službě Turbo Internet (míchané 3G a LTE 900 MHz). Jak jeho reklamy, tak strategie cílily především na venkov. Nutno uznat, že i když přenosové rychlosti onoho Turbo Internetu nejsou závratné, alespoň Česko se operátorovi podařilo již slušně pokrýt. Připojení od Vodafonu měl možnost vyzkoušet redaktor David Mysliveček, jeho poznatky si můžete přečíst v podrobné recenzi.

pokryti vodafone internet

Vyhlídky pro mobilní internet „Turbo“ od Vodafonu jsou také přívětivé.

Mapa pokrytí LTE Vodafone budoucnost

Jak jste spokojeni s mobilním internetem v ČR?

Zdroje: Vodafone, O2, T-Mobile, T-Mobile DE.

Chcete se podívat na nejlepší mobilní telefony osobně? Pak zavítejte na některou z akcí Android RoadShow. Neváhejte a registrujte se!

registraceHome

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (62)