Mluvení očima? Zkuste super funkci, kterou Google ukázal během Oscarů

Google mluvení očima Look to Speak aplikace reklama

Během letošního předávání Oscarů byla v USA odvysílána reklama na velmi zajímavou mobilní aplikaci od společnosti Google. Jde o nástroj Look to Speak, který umožňuje pohybově a hlasově hendikepovaným osobám promlouvat skrze mobilní telefon pomoc zrakového ovládání.

Google – A Look Can Say A Lot

Google – A Look Can Say A Lot

Toto “mluvení očima” není úplnou novinkou a představeno bylo již v roce 2020, v souvislosti s novou emotivní reklamou se jej ale hodí znovu připomenout. Což byl vlastně evidentně i cíl Googlu. Pro tuzemské čtenáře bude jistě zajímavé, že nástroj funguje i česky.

Look to Speak
Look to Speak

Look to Speak je mobilní aplikace, kterou běžně stáhnete v Obchodě Google Play. Pro její spuštění a používání není potřeba žádné přihlášení a i když zní princip fungování poměrně futuristicky, je vlastně velmi jednoduchý. Stačí namířit přední kameru na obličej a pohybem očí doleva, doprava či nahoru vybírat položky z nabídek.

Look to Speak aneb mluvení očima (česky)

Look to Speak aneb mluvení očima (česky)

Jak můžete vidět v našem ukázkovém videu, aplikace funguje naprosto perfektně. Navíc zvládá i čtení hlášek v češtině, pokud si je z angličtiny manuálně přepíšete. Pro většinu čtenářů asi půjde jen o zajímavý experiment, ale existují pochopitelně i lidé, který může toto “mluvení očima” podstatně zjednodušit život.

Vyzkoušeli jste? Jak vám “mluvení očima” šlo?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)