Xiaomi začalo s vývojem MIUI 10. Zaměřovat se budou na umělou inteligenci

miui 10

Čínská společnost Xiaomi oficiálně oznámila zahájení vývoje nové nadstavby s názvem MIUI 10. Oznámení proběhlo na každoročním setkání k MIUI, které proběhlo 23. ledna 2018.

Nadstavba MIUI 10 se má zaměřit na AI

O představení se postaral Hong Feng, spoluzakladatel a viceprezident Xiaomi, který je zároveň vedoucí divize starající se o MIUI. Ve své řeči mimo jiné prohlásil, že se společnost bude zaměřovat na umělou inteligenci a strojové učení.

nadstavba miui 10

Jde o nový cíl, který si společnost zvolila. Jen pro připomenutí, v minulém roce byla vyvíjena nadstavba MIUI 9 tak, aby byla rychlejší, stabilnější a “vyhlazenější”. V čínské verzi ROM už byly vidět první náznaky umělé inteligence. Nadcházející verze MIUI už by měla být hlavně o AI. Chtějí se tak přiblížit společnostem jako je Apple, Google, Huawei nebo Samsung, které již s implementací umělé inteligence začaly.

V dřívějším rozhovoru také Feng Hong prozradil, že se v roce 2018 zaměří také více na globální trh. Odhaduje se, že MIUI má 280 milionů aktivních uživatelů, z toho asi 20 % (56 milionů) žije mimo Čínu.

Jste spokojeni s MIUI 9? Těšíte se na nadcházející verzi?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)