Messenger Lite aplikace začíná bobtnat: Facebook přidává videohovory

videohovory messenger lite

Messenger Lite je značně osekaná verze aplikace Facebooku pro zasílání zpráv. Podporuje jen základní funkce, na druhou stranu ale není tak náročná a nezabírá tolik místa v telefonu. Jak to ale vypadá, Facebook původně osekal Lite aplikaci až příliš. Nyní se trochu zvětší, a to díky přidání podpory pro videohovory.

Videohovory už fungují i v Messenger Lite

Messenger Lite je aplikace určená do zemí třetího světa, kde lidé nemají přístup ke kvalitním zařízením, a hlavně ke stabilnímu internetovému připojení. Na druhou stranu ale Messenger Lite používá i velké množství lidí mimo tyto země, a to z toho důvodu, že jím klasický Facebook Messenger nevyhovuje.

messenger-lite-videohovory

I to je možná jeden z důvodů, proč nyní Facebook v aktualizaci přidává podporu pro videohovory. K plynulému videohovoru je samozřejmě potřeba stabilní internet. Další z důvodů je ten, že videohovory jsou na Facebooku stále oblíbenější. V minulém roce proběhlo jen na Messengeru více než 17 miliard videohovorů. To je dvakrát více než v roce 2016.

Nová funkce se zpřístupní po aktualizaci na poslední verzi. Ta už je dostupná na Google Play. Může se ale stát, že ještě několik dní pro vás nebude dostupná, protože aktualizace se uvolňuje ve vlnách. Velikost aplikace Messenger Lite se trochu zvýší, ale stále by měla být pod 10 MB.

Messenger Lite
Messenger Lite

Vítáte podporu pro videohovory v Messenger Lite?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)