mBank spouští platby chytrými hodinkami, podporuje Garmin a Fitbit Pay

mbank platba hodinkami fitbit garmin pay

Moderní způsoby bezkontaktní platby se pomalu, ale jistě dostávají do portfolia většiny bankovních institucí, nedávno oznámila budoucí podporu Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay Air Bank, od 27.8.2019 je platba chytrými hodinkami umožněna také klientům mBank. Konkrétně pak těm vlastnícím platební kartu Visa.

Jak na platbu chytrými hodinkami u mBank?

Platba chytrými hodinkami je v rámci mBank umožněna díky Fitbit Pay a Garmin Pay, kromě toho pak mohou uživatelé své hodinky použít také pro bezkontaktní výběr hotovosti z bankomatů. Podpora je prozatím omezena pouze pro platební karty Visa, které dle vyjádření banky vlastní více než třičtvrtě klientů. V budoucnu je pak naplánována také podpora karet Mastercard.

Pro zprovoznění bezkontaktní platby pomocí chytrých hodinek stačí hodinky spárovat s telefonem prostřednictvím aplikace Garmin Connect, nebo Fitbit. Aplikace vás následně vyzve k zadání čísla karty a potvrzení párování zadáním SMS kódu. Samotná platba chytrými hodinkami je v tomto případě zabezpečena čtyřmístným kódem, který si uživatel zvolí po spárování zařízení. Pro provedení platby pak už jen stačí hodinky přiložit k terminálu, stejně jako je tomu v případě využití bezkontaktní platby kartou, nebo při platbě mobilem.

Je pro vás platba hodinkami u mBank přínosem?

Zdroj: mBank

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)