Máte v Androidu bezpečnostní díru? Odpověď dá Bluebox Security Scanner!

bb_ixo

Včera jsme ve článku Bezpečnostní díra do Androidu zalepena, výrobci dostali záplatu informovali o tom, že Google již vydal záplatu na závažnou bezpečnostní chybu, která se týkala všech zařízení s operačním systémem Android 1.6 a novějším. Postiženo je prý 99 % zařízení s Androidem, tedy asi 900 milionů telefonů a tabletů.

V aktualitě jsme dále uvedli, že Google již předal záplatu výrobcům, aby mohli provést aktualizaci svých zařízení. Manažerka pro komunikaci Gina Scigliano na toto téma uvedla, že výrobci již uvolňují opravy pro svá zařízení, takže pokud byl váš telefon či tablet v poslední době aktualizován, jste pravděpodobně v bezpečí.

Bezpečnostní díra do Androidu zalepena Bezpečnostní díra do Androidu zalepena

Jenže jak zjistit, jestli se vás zranitelnost „Master Key“ týká či nikoli? Odborníci z Bluebox Security, kteří bezpečnostní díru objevili a oznámili, v úterý zveřejnili v Obchodě Play jednoúčelový nástroj k otestování systému. Bluebox Security Scanner dokáže zjistit:

  • Jestli je operační systém zranitelný nebo záplatovaný proti uvedené chybě.
  • Zdali systémové nastavení dovoluje instalaci aplikací z jiných zdrojů než z Obchodu Play.
  • Jestli se některá z již nainstalovaných aplikací ve vašem zařízení snaží zákeřně využít bezpečnostní chybu.

Aplikace tedy prozkoumá a zobrazí, zda je zařízení zranitelné, zabezpečené, nebo jestli již na něm byla zmíněná bezpečnostní trhlina zneužita. Na následujícím snímku vidíte výsledky ze Samsungu Galaxy S II s Androidem 4.1.2 a oficiálním firmwarem XWLSD.

Takhle by to mělo vypadat správně Takhle by to mělo vypadat správně

Aplikace je velká pouhých 43 KB a instalovat ji můžete na Android 2.3.3 a vyšší zcela zdarma. Bluebox Security Scanner nevyžaduje žádná nastavení a kromě přístupu k síti také žádná zvláštní oprávnění. Od uživatelů zatím získal průměrné hodnocení známkou 4,3.

HNm2cjwejJLr24qXGZbVh8knBCTeohQUBxzR3UyPTenzQtu1cywnmNnFvPAgACRLW AX=w124
Bluebox Security Scanner
Bluebox
Verze 1.2 (9. července. 2013)
Velikost 43 kB
2.3.3+

bv37+Bj2bFXlAonibAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Zdroj: Obchod Play.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)