Telefony Huawei Mate 40 prý dostanou dva různé operační systémy

Mate 40 různé nadstavby EMUI

Desátého září bychom se měli dočkat oficiálního představení nových telefonů Huawei z řady Mate 40. Podle všeho půjde konkrétně o modely Mate 40 a Mate 40 Pro. Na tom samotném není nic překvapivého, nicméně nedávno se objevila informace, že odlišná výbava mobilů by se měla týkat i systému. Kromě například jiných fotoaparátů, kapacit baterií nebo velikostí pamětí tedy prý mají mít telefony Mate 40 různé verze nadstavby EMUI. Zdrojem této spekulace je známý tipér Evan Blass aneb alias @evleaks.

Huawei update EMUI 11

Podle něj dostane Pro verze zmíněného telefonu nadstavbu EMUI 11 postavenou na novém Androidu se stejným pořadovým číslem. Standardní model se oproti tomu musí spokojit jen s vylepšenou verzí EMUI 10. Momentálně posledním vydáním je varianta 10.1. Mluví se o tom, že starší verzi nadstavby by měl obdržet také třetí mobil z této série, jehož existence je zatím velmi nejasná. Řeč je o variantě Lite. O EMUI 11 toho příliš nevíme, takže těžko nyní posuzovat, jaké rozdíly by různé nadstavby pro Huawei Mate 40 mezi sebou měly.

Co říkáte na tuto údajnou strategii?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)