TOPlist

Mapy Google čeká skvělá novinka. Zjednoduší orientaci v chaotických městech

Mapy Google město Street View patent
  • Google Mapy možná dostanou novinku, která usnadní orientaci ve městech
  • Potěšit by mohla nejen chodce, ale také řidiče
  • Zkombinuje klasický 2D plánek s pohlcujícím 3D pohledem Street View

Digitální mapy v současné době představují důležitou součást našich každodenních životů. Věřím, že každý z vás během posledního týdne využil například Mapy Google (popřípadě Mapy.cz nebo jinou appku) minimálně jednou – ať už v autě jako navigaci, anebo pouze pro plánování cest či pomoc s orientací ve městě. Pro poslední zmíněný účel by v budoucnu mohlo být používání Google Map ještě radostnější, chystá se totiž zajímavá vychytávka.

Server ParkiFly informoval ve spolupráci s leakerem Davidem (@xleaks7) o novém patentu, jehož cílem je spojit klasický „mapový“ pohled shora s realistickým 3D prostředím Street View. V chaotických velkoměstech totiž mnohdy nemusí být úplně jednoduché vyznat se bez mapy, přičemž pouhý 2D plánek s interaktivními ukazateli také nemusí být dostačující. Ve Street View zase detailně nevidíte jednotlivé popisky a svou vlastní pozici na mapě.

Mapy Google Street View

Vývojáře z Googlu patrně napadlo všechny tyhle problémy vyřešit starým dobrým splitscreenem – na jedné polovině obrazovky se bude nacházet klasický plánek a druhou polovinu zaujme 3D režim Street View. Samotný snímek z patentu, a dokonce render z aplikace, který demonstruje, jak by funkce mohla vypadat, si můžete prohlédnout níže.

Mapy Google patent Street View plánek

Funkce má být výhodná nejen pro chodce, ale také by mohla potěšit řidiče. Ti budou konkrétně moct ušetřit spoustu času díky kombinaci komplexního přehledu mapy s pohlcujícím 3D pohledem přímo z ulice. Ve finále tak budou moct neznámými městy projíždět s větší jistotou a lepším přehledem.

Google Maps
Google Maps

Jaké mapy používáte vy?

Zdroj: ParkiFly

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)