Mapy Google zavádí funkci, která ušetří hromadu nervování

Mapy Google sdílení polohy upozornění notifikace

“A až tam dorazíš, tak dej vědět!” Také vás touto starostlivou hláškou vyzývá například člen rodiny před odjezdem na dovolenou nebo kamarád po návštěvě k tomu, že je máte informovat o úspěšném a bezpečném dosažení cíle cesty? Známe to asi každý a výjimkou nejsou ani vývojáři nástroje Mapy Google, kteří pro tyto situace připravili do populární navigační aplikace novou funkci spojenou se současným sdílením polohy. Jak asi tušíte, půjde o upozornění, že dotyčný dorazil na místo.

Google Maps
Google Maps

Již nyní je samozřejmě možné přes sdílení polohy sledovat, kde se dotyčný se svým mobilem či jiným zařízením pohybuje. Jde však jen o určení aktuálního místa bez informace, kam člověk míří a jestli už případně přijel či přišel do cíle. Novinka umožní aktivovat upozornění, které dá sledujícím na druhém konci vědět o tom, že jste na místě.

Funkce může najít využití nejen při kontrole cesty po rozloučení, ale naopak také při zjišťování, jestli dotyčný či dotyční už dorazili na místo srazu. Nové notifikace by měly být dostupné v jedné z následujících verzí aplikace Mapy Google.

Jak často tyto notifikace využijete?

Zdroj: CNET

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)