TOPlist

Google změnil navigační lištu aplikace Mapy Google. Nová tlačítka budete možná chvíli hledat…

mapy google nová navigační lišta
  • Google přepracoval navigační lištu aplikace Mapy Google
  • Namísto původních pěti sekcí uvidíte nově jen tři
  • Aktualizace se šíří postupně pod označením 11.127.x

Google v tichosti zavádí do aplikace Mapy Google nový spodní panel s cílem zjednodušit navigaci a zpřístupnit klíčové funkce. Změna, představená na konferenci I/O, se pomalu rozšiřuje mezi uživatele a přináší s sebou několik důležitých úprav. Nutno však říct, že ne každý je ze změny nadšený a mně osobně přijde naopak nynější nabídka více chaotická.

Původní spodní lišta, rozdělená na ikony Prozkoumat, Jet, Uloženo, Přispět a Novinky se zjednodušila na tři hlavní sekce: Prozkoumat, Vy a Přispět. Ostatní tlačítka se schovala do jednotlivých sekcí, takže musíte učinit jedno klepnutí navíc a bude vám pravděpodobně pár hodin trvat, než si je zapamatujete.

Sekce Prozkoumat a Přispět si zachovávají svůj účel i vzhled. Sekce Vy, se pak podobá původní sekci Uložena, avšak se zbavila horní lišty pro vyhledávání. Vizuálně se Mapy Google stále nesou v duchu Material Designu bez dynamických barev, zde se nic zásadního nezměnilo.

Nová verze Map Google s přepracovaným spodním panelem se šíří pod označením 11.127.x a americká firma ji tradičně uvolňuje postupně. Zatím ji nemám k dispozici na ani jednom z telefonů, které momentálně testuji.

Mapy Google
Mapy Google

Jak se vám líbí nová navigační lišta u Map Google?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)