Mapy Google: Konec všudypřítomným hvězdičkám. Místa teď můžete označit tématickými ikonami

Mapy Google – tématické ikony – náhleďák

Práce – hvězdička, domov – hvězdička, oblíbená restaurace, parkoviště, hotel či lékař – hvězdičky. Tak to vypadalo až dosud v Mapách Google, když jste si do nich ukládali svá oblíbená nebo častěji navštěvovaná místa. Když jste pak mapu trošku oddálili, viděli jste pole hvězdiček a nedokázali jste určit která patří jakému místu. V Googlu konečně pochopili, že takhle to již nejde a připravili si pro nás zajímavou aktualizaci své mapové aplikace.

Tématické ikony pro Mapy Google

Nyní si můžete k uloženým místům v aplikaci Mapy Google přiřadit tématické ikony, takže vaše uložená místa poznáte i z oddálené mapy na první pohled. Připadá vám váš domov jako vaše pohádkové království? Proč ne? Můžete mu nyní přidělit třeba ikonku hradu. Pracujete na stavbě? Přidejte si k místu práce třeba jeřáb.

Ikonek je k dispozici celá řada a nemusí se nutně vztahovat na vzhled nebo vaši představu o místě, ale třeba na jeho charakter. Najdete tak v nabídce například ponorku, maják, plachetnici nebo gauč. Jakou ikonku si zvolíte k jakému místu je již jen a pouze na vás. Myslíme si, že výběr ikonek mohl být o něco širší, možná spíše praktičtější.

Mapy Google - tématické ikony (1)

Je ale třeba zmínit, že v současnosti můžete (alespoň u nás) změnit ikonku pouze místu označenému jako “Domov” nebo “Práce”. Každé z nich pak má svou vlastní sadu použitelných ikon. Možností ikonek pro další “ohvězdičkovaná” místa se snad dočkáme již brzy.

Jedním z důvodů je tedy bezesporu přehlednost v Mapách Google, která se letitým uživatelům začala postupně vytrácet. Celkově se zdá, že trend Googlu a jeho ekosystému aplikací míří směrem k lepší přehlednosti a tak si můžeme být jisti, že nás čeká ještě spousta aktualizací nesoucích změny v přehlednosti, pro nejrůznější aplikace.

Aktualizace aplikace Mapy Google je již dostupná v Obchodě Play, takže neváhejte a stahujte. Zkuste si pak svá uložená místa poznačit novými ikonkami a dejte nám v komentářích vědět, co si o nich myslíte.

Google Maps
Google Maps

Zdroj: AA.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)