TOPlist

Mapy Google ví, kdy a kam chodíte! Nová aktualizace to může změnit

Mapy Google
  • Mapy Google přinesou uživatelům možnost větší kontroly nad jejich osobními informacemi
  • Nové aktualizace umožní ukládat historii polohy přímo na zařízení a také koncové šifrování
  • Google tímto krokem reaguje obavy týkající se soukromí a bezpečnost

Google neustále vylepšuje své produkty, tentokrát se štěstí usmálo na Mapy. Produktový ředitel společnosti představil nové aktualizace, které poskytnou uživatelům větší kontrolu nad jejich osobními daty v rámci ukládání historie polohy. Dříve se tyto informace ukládaly do cloudového úložiště, novým způsobem bude historie uložena lokálně do zařízení s koncovým šifrováním cloudové zálohy.

Uživatelé budou mít kontrolu nad svými daty

Dosud byla historie polohy ukládána na serverech Google, což pro uživatele znamenalo, že nechali centralizovaný systém uchovávat a manipulovat s osobními údaji. S novou aktualizací však dojde k poměrně významné změně, časová osa bude brzy ukládána přímo na zařízení uživatele, což by mělo přinést posun v decentralizaci dat a hlavně posílit možnost kontroly nad osobní historií. Kromě toho budou mít uživatelé možnost automaticky data mazat.

Mapy Google

Mezi dalšími změnami bude také ukládání historie vaší polohy, kterou budete muset ručně povolit a následně nastavit dobu, za jakou se mají data smazat. Dosud bylo výchozí nastavení pro zálohování historie polohy nastaveno na dobu až 18 měsíců. S novými změnami bude tato možnost výchozím nastavením omezena na pouhé tři měsíce. Google chce příchodem nadcházejících změn plnit svůj závazek, že služby společnosti budou bezpečné, soukromé a primárně pod kontrolou uživatele.

Využíváte pro navigaci primárně Mapy Google?

Zdroj: blog.google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)