TOPlist

Plánujete vyrazit na výlet? Mapy.cz vám prozradí, jaké budete mít počasí

mapy cz počasí trasa

Letní měsíce jsou jako stvořené pro cyklistické a pěší výlety. Populárním společníkem na tyto cesty jsou již několik let Mapy.cz. Svou popularitu nabraly zejména díky podrobnému značení turistických tras a možnosti stažení offline map. V aplikaci, ani webovém prostředí nechybí tipy na výlety a plánovač tras. Právě plánovače tras se týká nejnovější vylepšení spojené s integrací předpovědi počasí Windy. Ve webovém prostředí Mapy.cz se nyní kromě časového plánu a zobrazení trasy nově ukazuje také aktuální předpověď počasí pro konkrétní lokalitu a hodinu.

mapy cz předpověď počasí na trase

Rychlá a snadná předpověď počasí na cesty

Novinka se prozatím týká pouze webového prostředí. Pro její využití stačí v rámci plánování trasy zatrhnout položku počasí na trase a zadat konkrétní datum a čas odjezdu. Na základě výpočtu trvání trasy pak Mapy.cz pomocí bublin na vyznačené cestě zobrazí předpokládanou předpověď počasí. Zvolit si pak můžete mezi teplotou, srážkami a větrem.

mapy cz plán trasy počasí

Využití tato funkce nalezne zejména v situacích, kdy plánujete rodinný výlet, nebo cyklistickou trasu. Díky předpovědi se nyní můžete připravit i na zhoršené podmínky, případně cestu přeplánovat tak, aby proběhla bez problémů. Nevýhodou aktuálně zůstává, že se předpověď nezobrazuje v reálném čase. Pokud se na plán trasy podíváte ještě před odjezdem, případně během přestávek, nemusí být předpověď úplně přesná. A to nejen kvůli možné odchylce v časové ose, ale i proměnlivosti počasí. Praktičtější využití by jistě bylo v mobilní aplikaci, ideálně přímo v rámci navigace. Dá se však předpokládat že k této integraci počasí do plánovače cest do aplikace dříve, či později dojde. V aplikaci prozatím můžeme využívat alespoň předpověď počasí pro dané místo v režimu detailního zobrazení.

Využili byste počasí na trase v aplikaci Mapy.cz?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)