TOPlist

Tohle vypadá dobře: Mapy.cz mají hromadu panoramatických snímků

mapy.cz panorama

České Mapy.cz se neustále rozvíjí. Nedávno jsme vás informovali o tom, že vás aplikace nově upozorní na to, abyste ohodnotili nějaké místo. Koncem roku pak dorazila možnost vyhledat si nejlevnější benzín (nebo CNG, LPG a další pohonné hmoty) a nyní se chlubí první částí nových panoramatických dat.

Mapy.cz nabízí panoramatické snímky

Ta byla pořízena v roce 2021 a pokrývá silniční sítě západní třetiny České republiky a 21 největších měst v rámci celého Česka. Jde o téměř 14 tisíc kilometrů a 2,8 milionu nových panoramatických snímků. Kvalita šla přitom znatelně nahoru. Rozlišení se zvýšilo celkem na 14 400 x 7 200 pixelů a snímky pořizuje a následně zpracovává holandská firma Cyclomedia.

„Těší nás, že jsme se zdárně popasovali i se zpožděním způsobeným koronavirovou pandemií. Kromě toho, že se začalo snímkovat později a snímkovací sezóna tak byla zkrácená, řešili jsme společně s dodavatelem i další technické výzvy, jako je například anonymizace dat. Cyclomedia se totiž musela za běhu naučit automaticky identifikovat lidské obličeje zpola zakryté rouškou či obličejovou maskou,“ sdělil produktový manažer služby Mapy.cz, Jan Kunz.

Mapy.cz navigace a doprava
Mapy.cz navigace a doprava

Pokud se chcete mrknout na video zobrazující nové snímky, mrkněte na oficiální blog firmy Seznam.

Jak se vám panoramatické snímky líbí?

Zdroj: blog.seznam.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)