Pět krajů a Praha mají nové letecké snímky v Mapy.cz. Podívejte se

Mapy.cz nové letecké snímky z Čech 2020

Česká služba a aplikace Mapy.cz od Seznamu se dočkala nových grafických podkladů z velkého území ČR. Ve spolupráci s firmou TopGis získala a zpracovala aktuální letecké snímky pro pět krajů a Prahu. Mapová aplikace aktualizovala takzvané ortofoto kromě hlavního města pro Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Plzeňský a Středočeský kraj. Nové letecké snímky z Čech jsou uživatelům k dispozici v rozlišení 12,5 cm na pixel jak na webu, tak v aplikaci Mapy.cz.

Mapová vrstva znovu nafoceného území obsahuje 2059 GPx dat, které tvoří plochu 32 178 km² území České republiky. Celkově zabírají po zpracování 1,6 terabajtů diskové kapacity. Jedná se celkem o 102 969 dílčích plátů, přičemž každý má rozměr 5000 x 4000 pixelů. „Největší proměny ploch zaznamenáváme například u nových budov ve městech, v rámci výstavby silnic a dálnic nebo u některých přírodních úkazů, například u postupu kůrovcové kalamity. Zakládáme si především na kvalitě fotografií, aby z nich uživatelé měli maximální užitek,“ říká Jan Kunz, produktový manažer českých map od Seznamu.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Ještě v tomto a následujícím roce bude probíhat další snímkování. Nové letecké snímky převážně z Čech tak doplní v aplikaci Mapy.cz fotky ze zbývajících dvou třetin České republiky.

Jak často procházíte v mapách letecké snímky?

Zdroj: Seznam blog

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)