MAPS.ME v nové verzi. Dáte šanci novému vzhledu map?

mapsme51

Bezplatná aplikace MAPS.ME se dočkala nové verze 5.1 pro Android i iOS, která přináší především nový vzhled map. Zásadní změna se týká například logiky zobrazování objektů na různých úrovních přiblížení, která by měla napomoci k snadnější a pohodlnější orientaci v mapě.

V každé úrovni přiblížení mapy ukazují jinou sadu objektů: například při pohledu na mapu světa se zobrazí názvy světadílů, po přiblížení názvy zemí a tak dále. V nové verzi zobrazuje aplikace MAPS.ME pouze ty objekty, které s ohledem na úroveň přiblížení mohou být relevantní.

Jasný přínos mají poslední MAPS.ME pro chodce a cyklisty, kterým nabízejí například čitelnější zobrazení zastávek veřejné dopravy. Uživatel tak může rychle zjistit, kde zastavuje autobus. Nové ikony také ukazují skutečnou pozici stanic metra v řadě měst, přičemž každé město má své vlastní ikonky. Řidiči si určitě všimnou jasnější identifikace úrovně silnic a celkového posunu vizuálního vyznění aplikace k trošku konzervativnějším barvám.

MAPS.ME ve verzi 5.1 s konzervativnějším vzhledem map MAPS.ME ve verzi 5.1 s konzervativnějším vzhledem map

Nový design MAPS.ME přichází z Ruska

Na novém designu aplikace pracovalo moskevské studio Urbica Design. “Naše studio se nadšeně pustilo do vytvoření nového designu MAPS.ME. Je to složitá, ale zajímavá výzva vizualizace dat. Aplikace používá kartografických informací služby OpenStreetMap, obsahující obrovskou řadu informací, které je třeba zpracovat. Integrovali jsme mnoho funkcí a jsme velmi spokojeni s výsledkem,” řekl Andrei Karmackij, ředitel Urbica Design a bývalý šéf designu geografického informačního servisu Yandex.

Aplikace MAPS.ME je k dispozici zdarma, stejně jako mapové podklady, které lze stáhnout a používat offline. Program si dosud stáhlo více než deset milionů uživatelů a jeho průměrná známka je 4,4.

MAPS.ME: Offline maps GPS Nav
MAPS.ME: Offline maps GPS Nav

Zdroje: Hi-Tech, Twitter MAPS.ME, Roem, Urbica Design.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)