MakerPhone: Sestavte si vlastní unikátní telefon

MakerPhone sestavte si vlastní telefon

Kickstarter je plný diy elektroniky, která vám nabídne možnost složit si vlastní zařízení od píky. Po 3D tiskárnách, meteostanicích nebo herních konzolích přichází MakerPhone, který vás nechá sestavit vlastní 2G telefon.

MakerPhone funkční 2G telefon na hraní

MakerPhone vám dovolí složit výsledný telefon z několika přichystaných modulů. Namátkou se jedná o základní desku, LCD displej, šasí, procesor (dvoujádrový ESP32 na 160 Mhz) a další. Ale pozor, nejedná se o úplnou stavebnici, protože k dokončení budete potřebovat i pájku. Přesto by sestavení telefonu nemělo být příliš náročné, protože dokončit telefon by, dle výrobce, mělo zvládnout i jedenáctileté dítko. Telefon by mělo být možné složit zhruba za sedm hodin.

Specifikace jsou logicky trochu slabší. Přece jen asi nikdo neočekává, že podobné zařízení bude konkurovat komerčním telefonům. Barevný displej má úhlopříčku 1,8 palce s rozlišením 160 x 128 px. Jeho obnovovací frekvence je standardně nastavena na 25 fps, jde ale navýšit na dvojnásobek, pokud by to bylo potřeba. Zařízení má integrované Wifi b/g/n, Bluetooth 4.2 a podporuje 2G mobilní sítě v pásmech 850/900/1800/1900 Mhz, přičemž nese běžný slot na micro simkartu. Baterie vydrží až tři dny běžného užívání a nese kapacitu 600 mAh. Zařízení se dobíjí microUSB kabelem. Přítomný je i 3,5mm zdířka na sluchátka a MakerPhone zvládne přehrát vaši hudbu.

MAKERphone Kickstarter video

MAKERphone Kickstarter video

Telefon má slot na SD kartu, přičemž v krabici najdeme 128 MB kartu přiloženou. Telefon z krabice bude obsahovat několik aplikací pro psaní zpráv, správu kontaktů a několik her. Další aplikace a hry by měli jít stáhnout v budoucnu ze stránek výrobce. Kickstarter kampaň už vybrala požadovaných 15 000 $, přičemž MakerPhone bychom se měli dočkat v březnu příštího roku. Kit aktuálně vyjde na 94 $ (cca 2100 Kč), případně už kompletně složený telefon na 99$ (cca 2250 Kč). Jedná se o chorvatskou firmu, bohužel nikde nemají uvedeno odkud zboží zasílají. Pokud by to bylo mimo EU, tak by bylo nutné k cenám výše ještě přičíst naše 21% DPH a poplatek přepravci za zastupování při proclení (200 Kč u České pošty, 500 Kč u PPL).

Považujte podobné naučné projekty za užitečné? Zvážíte nákup MakerPhone?

Zdroj: kickstarter.com (via)

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)