LVL: co umí fitness náramek, který na Kickstarteru získal milion dolarů?

fitness_naramek_lvl_ico

V texaském Austinu přišel na svět neobvyklý náramek LVL. Protože jeho autoři chtěli získat 50 tisíc dolarů na rozjezd výroby, rozjeli kampaň na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Na zařízení, které měří tepovou frekvenci, počet kroků a míru hydratace organizmu, vybrali už téměř dvacetkrát více – tedy milion dolarů. A to do konce kampaně zbývají ještě skoro celé dva týdny. Čím tento náramek zaujal zákazníky?

LVL - náramek, který na Kickstarteru získal milion dolarů LVL – náramek, který na Kickstarteru získal milion dolarů

Jedním z lákadel je měření míry hydratace, tedy ukazatele bilance vody v organizmu. Při dehydrataci reaguje lidské tělo únavou, poruchami spánku, snížením duševních a fyzických schopností. Většina lidí hydrataci nesleduje, což je dle tvůrců nebezpečné a nezodpovědné. Náramek LVL dokáže zjistit, zda je vše v pořádku, nebo jestli bude vhodné vypít sklenici vody. Během tréninku sleduje aktivitu a srdeční frekvenci, následně vás upozorní, kolik tekutiny byste měli doplnit (vychází z naměřených hodnot a úrovně pocení).

Kromě toho náramek měří další hodnoty, které bychom od takového produktu čekali, tedy například počet ušlých kroků, délku a kvalitu spánku nebo tepovou frekvenci. Sledování srdečního tepu funguje na principu pulsního oxymetru, kdy zařízení prosvěcuje tkáň na ruce a na základě barevných změn detekuje tepy. Sledování spánku také není ničím novým – náramek sleduje pohyby uživatele a rozpoznává hluboké a mělké fáze spánku. Toho využívá také k probouzení – inteligentní budík probere spáče v okamžiku, kdy je to nejvhodnější. Na základě analýzy nasbíraných dat vypočítává LVL spálené kalorie a dokáže prý rozpoznat náladu uživatele.

Co náramek sleduje?

  • Hydrataci – upozorní na případnou dehydrataci, abyste se nezapomněli napít.
  • Spálené kalorie – přidá doporučení, týkající se pitného režimu a stravy.
  • Spánek – automaticky detekuje usnutí, obsahuje chytrý budík a pokročilé detekce spánku.
  • Náladu.
  • Aktivitu – počítá ušlé kroky, vzdálenost a počet pater, které vyjdete po schodech.
  • Srdeční tep – puls, sledování tréninkových zón.
Co náramek sleduje? Co náramek sleduje?

Barevný dotekový OLED displej s rozměry 12 x 24 milimetrů (úhlopříčka 1″) nabízí jednoduché a přehledné rozhraní, ve kterém poskytuje základní informace. Tlačítky na boku se pak dostanete k dalším funkcím. Zařízení komunikuje přes Bluetooth LE s chytrým telefonem, sportovními hodinkami, cyklopočítačem a jinými zařízeními. K dispozici budou aplikace pro Android a iOS, informace lze také odesílat do cloudu.

LVL is the first ever wearable hydration monitor.

LVL is the first ever wearable hydration monitor.

Tělo náramku je odolné proti vodě a prachu dle standardu IP67 (úplná odolnost proti prachu, ochrana proti ponoření do vody na 30 minut do hloubky 1 metr). Celé zařízení váží 50 gramů, jeho baterie vydrží v provozu asi čtyři dny a nabíjení trvá jednu až dvě hodiny. Sada se skládá z těla a elegantního silikonového či koženého řemínku.

Kde a za kolik náramek LVL pořídíte?

První investoři mohli získat jeden náramek za cenu 99 dolarů, tedy asi 2400 Kč. Limit pro prvních 199 přispěvatelů však byl velmi rychle vyčerpán, aktuálně je jeden kus nabízen za 129 dolarů (3 200 Kč) a dva kusy za 249 dolarů (6 100 Kč). Do Česka je však nutné připočítat ještě poštovné ve výši 25 dolarů (cca 610 Kč). Kampaň na Kickstarteru poběží až do 27. října, zahájení distribuce je plánováno na červen příštího roku. Maloobchodní cena pak bude 199 dolarů, tedy 4 900 Kč.

Co říkáte na náramek LVL? Bylo by pro vás sledování hydratace tak zajímavé, abyste do něj byli ochotni investovat? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: hi-tech.mail.ru, kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)