Menu

LVL: co umí fitness náramek, který na Kickstarteru získal milion dolarů?

V texaském Austinu přišel na svět neobvyklý náramek LVL. Protože jeho autoři chtěli získat 50 tisíc dolarů na rozjezd výroby, rozjeli kampaň na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Na zařízení, které měří tepovou frekvenci, počet kroků a míru hydratace organizmu, vybrali už téměř dvacetkrát více – tedy milion dolarů. A to do konce kampaně zbývají ještě skoro celé dva týdny. Čím tento náramek zaujal zákazníky?

LVL - náramek, který na Kickstarteru získal milion dolarů

LVL – náramek, který na Kickstarteru získal milion dolarů

Jedním z lákadel je měření míry hydratace, tedy ukazatele bilance vody v organizmu. Při dehydrataci reaguje lidské tělo únavou, poruchami spánku, snížením duševních a fyzických schopností. Většina lidí hydrataci nesleduje, což je dle tvůrců nebezpečné a nezodpovědné. Náramek LVL dokáže zjistit, zda je vše v pořádku, nebo jestli bude vhodné vypít sklenici vody. Během tréninku sleduje aktivitu a srdeční frekvenci, následně vás upozorní, kolik tekutiny byste měli doplnit (vychází z naměřených hodnot a úrovně pocení).

Kromě toho náramek měří další hodnoty, které bychom od takového produktu čekali, tedy například počet ušlých kroků, délku a kvalitu spánku nebo tepovou frekvenci. Sledování srdečního tepu funguje na principu pulsního oxymetru, kdy zařízení prosvěcuje tkáň na ruce a na základě barevných změn detekuje tepy. Sledování spánku také není ničím novým – náramek sleduje pohyby uživatele a rozpoznává hluboké a mělké fáze spánku. Toho využívá také k probouzení – inteligentní budík probere spáče v okamžiku, kdy je to nejvhodnější. Na základě analýzy nasbíraných dat vypočítává LVL spálené kalorie a dokáže prý rozpoznat náladu uživatele.

Co náramek sleduje?

  • Hydrataci – upozorní na případnou dehydrataci, abyste se nezapomněli napít.
  • Spálené kalorie – přidá doporučení, týkající se pitného režimu a stravy.
  • Spánek – automaticky detekuje usnutí, obsahuje chytrý budík a pokročilé detekce spánku.
  • Náladu.
  • Aktivitu – počítá ušlé kroky, vzdálenost a počet pater, které vyjdete po schodech.
  • Srdeční tep – puls, sledování tréninkových zón.
Co náramek sleduje?

Co náramek sleduje?

Barevný dotekový OLED displej s rozměry 12 x 24 milimetrů (úhlopříčka 1″) nabízí jednoduché a přehledné rozhraní, ve kterém poskytuje základní informace. Tlačítky na boku se pak dostanete k dalším funkcím. Zařízení komunikuje přes Bluetooth LE s chytrým telefonem, sportovními hodinkami, cyklopočítačem a jinými zařízeními. K dispozici budou aplikace pro Android a iOS, informace lze také odesílat do cloudu.

Tělo náramku je odolné proti vodě a prachu dle standardu IP67 (úplná odolnost proti prachu, ochrana proti ponoření do vody na 30 minut do hloubky 1 metr). Celé zařízení váží 50 gramů, jeho baterie vydrží v provozu asi čtyři dny a nabíjení trvá jednu až dvě hodiny. Sada se skládá z těla a elegantního silikonového či koženého řemínku.

Kde a za kolik náramek LVL pořídíte?

První investoři mohli získat jeden náramek za cenu 99 dolarů, tedy asi 2400 Kč. Limit pro prvních 199 přispěvatelů však byl velmi rychle vyčerpán, aktuálně je jeden kus nabízen za 129 dolarů (3 200 Kč) a dva kusy za 249 dolarů (6 100 Kč). Do Česka je však nutné připočítat ještě poštovné ve výši 25 dolarů (cca 610 Kč). Kampaň na Kickstarteru poběží až do 27. října, zahájení distribuce je plánováno na červen příštího roku. Maloobchodní cena pak bude 199 dolarů, tedy 4 900 Kč.

Co říkáte na náramek LVL? Bylo by pro vás sledování hydratace tak zajímavé, abyste do něj byli ochotni investovat? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: hi-tech.mail.ru, kickstarter.com.

 

Komentáře

Godspeed78

13.10.2016 12:20

Hmm. Takže patrně poběží na svém systému. Má někdo tip na náramek do cca 5000 Kč, který by běžel na Android Wear a uměl tep, spánek, GPS, hodiny? FYI: Používám běžně Endomondo a felefon. Což je super, ale má to svoje limity. Zejména při tréninku na kole (telefon není voděodolný a baterie dlouho nevydrží při puštěné navigaci).

Ru1n

Ru1n 0

z aplikace
13.10.2016 13:00

vypadá to slušně , kdy ho bude možnost objednat od alzy.cz ?

TemporarilyAvailable81

TemporarilyAvailable8114 0

13.10.2016 13:14

@Godspeed78 Mít s sebou na kole telefon je IMHO dobré – na silnici hrozí značné riziko kolize, na MTB pro změnu jezdecká chyba. Aspoň já tedy telefon vozím, abych měl možnost si zavolat pomoc (pokud toho tedy budu schopen :-)).

Telefon se zapnutým Runtasticem vydrží cca 10 hodin. Pokud jedu déle, obvykle se někde cestou najím, což využiju k dobití nebo výměně aku. (Endomondo jsem používal kdysi a nepřipadalo mi nějak “energeticky náročnější”, čili předpokládám podobnou výdrž.)

Co se týče hydratace, je to údaj poskytovaný sportovními aplikacemi již drahnou dobu. Stále mi u těch sportovních náramků chybí nějaká killer feature. Je to další zařízení, o které se člověk musí starat (dobíjet), ale přínos nicotný. Má představa je výdrž alespoň dva týdny s trvale zapnutým záznamem tepu a polohy na jedno nabití. Spánek, kroky, hodiny atd. pro mě nejsou zajímavé údaje.

Uni

uni -19

13.10.2016 13:24

Proboha, co to vytáhli za telefon, že je tam ještě HW Menu?
Ještě náramek na rytmus utírání pozadí a budu konečně zabezpečen….

juhele

13.10.2016 13:28

Hmm,
vidím tam několik zádrhelů:

1) podle čeho to vlastně jako hlídá hydrataci? To je tam vodivostní senzor na kůži, vlhkoměr a teploměr, nebo to prostě jen “počítá” podle nastavených parametrů? Jakýsi hydratační alarm mám i na “hloupých” digitálkách, ale nikdy jsem to nepoužíval.

2) ty custom řemínky jsou zlo. Přestane se to vyrábět a už ho neseženu. To tam sakra nemůžou dát normální průvleky na hodinkový řemínek? Dost by to rozšířilo možnosti a člověk by si vybral podle vkusu i od jiných výrobců.

Design nevypadá špatně, ale pořád si nejsem jist, zda není lepší volba nechat si normální hodinky + něco jako Miband 1S bez displeje, co se tak snadno nerozbije a déle vydrží, nebo rovnou chytré hodinky.

PS: též souhlasím s názorem, že mít na jízdy na kole telefon je velmi vhodné – dřív jsem jezdíval s hloupým telefonem – člověk píchne, nebo se vyseká a zlomí si hnátu, tak je dobré mít možnost někomu zavolat. S chytrým telefonem pak mám třeba Mapy.cz takže se neztratím a o přestávce juknu na mapu.

coyd

13.10.2016 13:39

@juhele: reminek vypada prichyceny pres imbus sroubky, takze podle mne v jakemkoli jinem reminku neni problem

Godspeed78

13.10.2016 13:55

TemporarilyAvailable8114: Jasný souhlas. Já ten mobil s sebou vozím, furt. Mám i nainstalovanou apku “Záchranka” a “První pomoc”. Pro sichr. ;) Ale právě při zapnuté navigaci (telefon v držáku) nevydrží baterie. Pokud začne pršet, tak je vymalováno. Dříve jsem měl S5 Mini a ten tohle uměl, ale měl kopu dalších vlastností, díky kterým šel dětem na hraní.

Fajn náramek je podle všeho nový Garmin Vivoactive Optic. Nicméně cena je větší, než mám chuť skousnout + ty optické snímače tepu jsou ve srovnání s klasickými HR senzory velmi nespolehlivé a pouze orientační. Proto mám H7 pás od Polaru.

Navíc veškerý hardware odd Garmin apod. sice běží na Androidu, ale na vlastní aplikaci. Tedy těžko neslučitelné s Endomondo apod (pouze přes export tréninku skrze TCX files apod, pokud takovou funkci aplikace má. Garmin prý jo.

Lantash84

13.10.2016 16:05

@Godspeed78: Garmin má automatickou synchronizaci s Endomondem a dalšíma aplikacema, nic se přes TCX už nemusí přenášet (cokoli se z hodinek nahraje do garmin connectu se přenese do endomonda). Garmin sice nemá android wear, ale umí notifikace z android telefonu. Záleží pak jestli chcete vážně náramek, nebo hodinky.
Jinak to samé hodinky od polaru nebo tomtom, také umí automatickou synchronizaci do endomonda. Optické snímače tepu v tomtom a garmin hodinkách jsou v současné době spolehlivé dost, odchylky jsou maximálně v jednotkách tepů, tedy nic co by neprofesionála nějak omezovalo (a ten určitě nebude měřit sport takto). Jinak polar pokud vím má nové hodinky s android wear pokud byste na něm trval.

Tady je totiž škoda, že jsou dva světy lidí zajímající se o chytrá sportovní zařízení. Jedni jsou techničtí nadšenci jako tady na světu androida a tak a druzí jsou třeba běžci nebo cyklisti. Blbé je, že v každé skupině se objevují jen recenze a znalosti o “svém” typu zařízení… takže tady se hledají chytré hodinky co jdou na sport a běžci zas hledají sportovní hodinky co umí notifikace:) Z mého pohledu se podívejte i do segmentu sportovních hodinek, jsou levnější:) Takový polar m400 teď prodával Hervis za 2700Kč, má to tepový pás, gps, měření všeho možného, no a navíc i ty notifikace z androidu:)

Godspeed78

13.10.2016 16:21

Lantash84: Díky. Přínosné. :) Nicméně té přesnosti měření optikou moc nevěřím. Prý hraje roli X faktorů jako, množství tuku v těle/ruce, míra opálení, pot, jak hodiny/náramek na ruce dobře sedí a ještě něco. Už si to celé nepamatuji, ale tu optiku mi rozmlouval letos člověk z Garminu. Paradox. :)

Zdenpok 20

Zdenpok 20 0

z aplikace
13.10.2016 17:34

Nemyslím si, že by měl Garmin propojení s Endomondem

Lantash84

13.10.2016 19:06

@Godspeed78: Není zač:) Taky teď nějaké vybírám, tak to pročítám:) S tou přesností optiky záleží co člověk od toho chce, pokud člověk stejně nemá změřené hodnoty maximálního tepu a laktátového prahu a má to jen spočtené, tak je jedno, že měření tepu není tak přesné, tam už pár tepů rozdíl nic nezmění. Ale máte pravdu, že prý je to silně individuální, někomu to prý vůbec nefunguje.

@Zdenpok 20 Pokud máte Garminy a endomondo (a není to tedy jen prázdný výkřik), tak si v endomondu dejte ve svém profilu v nastavení záložku connect a spojte si endomondo s garmin connectem. Všechny nové záznamy v garmin connectu se vám budou nahrávat i na endomondo. tady máte i návod: https://support.endomondo.com/hc/en-us/articles/203483026-Upload-from-a-Garmin-device. Pokud chcete přidat i ty staré záznamy, tak musíte využít nějakou externí službu, třeba https://tapiriik.com/.

mas0n

13.10.2016 20:23

Myslet si můžeš co chceš, ale Garmin, konkrétně Vivoactive Optic samozřejmě má automatickou synchronizaci s Endomondem.

Godspeed78: Měření je poměrně přesné. Samozřejmě ne úplně, ale rozdíly jsou minimální. Je nutno pásek pořádně utáhnout. Já už bych za hodinky s hrudním pásem neměnil.

pinkpiggy

15.10.2016 14:28

Dalsi nesmysl ktery zajisti, ze lidi budou min svepravny. Idiot, ktery se neumi napit kdyz je dehydrovany na tyhle planete nema co delat. Zlate casy Sparty, melo by se to vratit… Nektere veci v oblasti novych technologii uz opravdu zachazeji az moc daleko. Lidi nejsou schopny si zapamatovat nakup a prohlasuji jak jsou “todo listy super”, neumi behat a uz ani skoro chodit a pic, jsou to hoverboardy. Tedka uz se nebudou umet ani napit. Hlavne ze kazdy druhy idiot ma vysokou skolu…

akva34

2.11.2016 11:36

No super, pokud by byl změněn design, zatím vypadá jak středověký útrpný nástroj, A ty úchvatné řemínky na výběr, kůže a plast, jediná super vlastnost je odolnost proti vodě a prachu dle standardu IP67.
Jinak po zkušenostech s náramky Fitbit, které považuji s současné době asi nejvíce propracované, počkám až to bude z mého pohledu použitelné – t.j. kovové provedení, nejlépe Titan, alespoň IP67 (což toto splňuje ) a další je četnost nabíjení ( např.Garmin vyhrožuje s roční výdrží, ale pouze u dětského modelu :-( )

Ale nejvíc mě dostalo to zvolání v příspěvku od Ru1n, ” kdy bude v ALZE ? ” – neber si to osobně, mě by se líbil výron ve smyslu, kdy to bude dostupné na každé benzínové pumpě, což by mohlo narazit na ne-řidiče, ale myslím že i pěší projdou občas kolem Benzinové pumpy.
Z technického hlediska, jsem laik, ale přesto po absolvování vzdělání vím, že kůže je u každého velmi individuální parametr, co se týče potivosti a to i ras- takže je otázka serióznosti čidla a jak kalibrace ? Tvrzení “budoucích” výrobců jsou z mého pohledu velmi odvážná! např. Fitbit má velmi pěkně propracovaný pitný režim, a také umí hlídat příjem tekutin, ale je na uživateli, aby po každém vypití čehokoliv, bleskově přidal množství tekutiny( zatím pomoci telefonu, ale je to velmi svižné díky přednastaveným hodnotám, kdyby šly tyto hodnoty ještě editovat ( ale jednou to možná někdo výrobci navrhne)

RSS (komentáře k článku)