Little Galaxy – jednoduchá, ale silně návyková hra

little galaxy 2

V dnešní době je Google Play doslova přesycen různými hrami. Kdybychom ale měli vybrat jen ty nejvíce zábavné a návykové, zřejmě by nám je stačilo spočítat na prstech jedné ruky. Studio Bitmap Galaxy vydalo jednu z her, která by v tomto případě mohla kandidovat na post jednoho prstu naší ruky. Jejich hra Little Galaxy je totiž velmi povedená, návyková a má dost jednoduché ovládání. Pojďme si říci, oč v této návykovce půjde.

featured little galaxy

Hlavní hrdina hry je mladičký klučina, který vyvinul poměrně zajímavý prototyp bot – s těmi lze skákat přes různé planety a objevovat tak krásy galaxie. I když základní úkol hry spočívá v dosažení co nejvyššího skóre, jsou zde i nejrůznější mini úkoly, díky kterým u hry strávíte více času, než by se zdálo. Skákání z planety na planetu je z počátku vcelku snadnou záležitostí. Jelikož se planety neustále otáčí, stačí pouze vyčkat na moment, kdy je váš hrdina správně natočen (na další planetu), a poté se pouze dotknout displeje pro odražení. Jedná se o jednoduchý mechanismus, který alespoň z počátku zvládne i malé dítě.

little galaxy 3

Při plnění jednotlivých úkolů, o kterých si později něco málo napíšeme, bude obtížnost hry neustále stoupat. Dříve statické planety se poté budou pohybovat, a proto vaše meziplanetární skoky nabudou na složitosti. Další herní překážkou jsou neviditelné nebo ohnivé planety, které vás vtahují dovnitř. Vaše skoky pak musíte více plánovat a započítat do nich určité odchylky apod. Co se samotných úkolů týče, máme jich zde hned několik druhů. Většina z nich je založena na:

  • řetězovém udržení skoku – jedná se o meziplanetární skok, u kterého posbíráte veškeré poletující hvězdičky. Většinou je úkolem vykonat několik takovýchto skoků bez přerušení.
  • nahrání stanoveného skóre – čím dále se dostanete a čím více hvězd posbíráte, tím vyšší bude vaše skóre. Skákat však nemůžete neomezeně, ale pouze po stanovený časový limit
  • vykonání „spinu“ – ten provedete tak, že posbíráte všechny hvězdy na jakékoli planetě.  Stačí tedy dopadnout na planetu obklopenou hvězdami a počkat, až se váš hlavní hrdina otočí o 360 stupňů.

little galaxy 1

Úkolů v této hře je ale mnohem více, většina z nich jsou jakousi kombinací již dříve zmíněných. Hra vyniká pěknou grafikou a k tomu ještě příjemnějším hudebním doprovodem. Ten lze dokonce označit jako kouzelný. Toto audiovizuální souznění je ideálním nástrojem pro vyčištění hlavy od stresu a starostí. Díky obměně úkolů se navíc budete bavit a hra pro vás začne být čím dál větší výzvou. Little Galaxy si na Google Play můžete pořídit za 20 Kč. Jedná se o jednu z her, která vás rozhodně ničím neurazí, v tom nejlepším případě vás královsky zabaví a pořádně se u ní odreagujete.

Little Galaxy - Infinity space gravity game
Little Galaxy - Infinity space gravity game

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)