LINKBOOK PRO: pouzdro, které posílí signál mobilní sítě

linkbook_pro_ico

LINKBOOK PRO je pouzdro na telefon, které ho nejen ochrání před vnějšími vlivy, ale především zesílí signál mobilní sítě a tím prodlouží výdrž baterie na jedno nabití.

https://www.youtube.com/watch?v=sfWjwE0YgCg

Máte problémy se signálem? LINKBOOK PRO je vyřeší!

Stává se vám, že se ocitnete v místech, kde je špatný signál mobilní sítě? Pak jistě oceníte něco, co by mohlo situaci zlepšit. Právě to slibuje pouzdro na telefon LINKBOOK PRO. Když do něj vložíte telefon, postará se o zvýšení kvality příjmu signálu kdykoliv a kdekoliv.

Máte problémy se signálem? LINKBOOK PRO je vyřeší! Máte problémy se signálem? LINKBOOK PRO je vyřeší!

Pouzdro je pasivní, takže nevyžaduje ke svému fungování žádný napájecí kabel, ani nekomunikuje s telefonem přes Bluetooth. Funguje na principu “elektromagnetického vlnovodu” (“Electro Magnetic Waveguide” – EMW), který autoři představili před třemi lety.

Absolute Technology – What is EMW

Absolute Technology - What is EMW

Nicméně mobilní signál LTE/4G není stejný. Je přenášen z vysílačů přes venkovní prostředí a jeho cesta k anténě telefonu je mnohem složitější. Jakákoli změna mezi vysílačem a přijímačem může ovlivnit sílu signálu.

Průlomová technologie EMW 2.0

Po téměř třech letech výzkumu se autorům konečně podařil zásadní průlom ve zvýšení výkonu. Nová technologie znamená dle jejich slov revoluci ve zvýšení výkonu, kterého je dosaženo přenosem rádiových vln a přesměrováním energie zpět do telefonu. Výsledkem je údajný zisk signálu až 15 decibelů.

Nevěříte? Přesvědčit by vás mohlo následující video, kde telefon bez obalu indikuje “signál na tři čárky,” zatímco s obalem “plných pět čárek.”

LINKBOOK PRO testing video

LINKBOOK PRO testing video

Jednou z výhod posílení signálu tímto pouzdrem má být to, že zařízení nebude muset v oblasti slabého pokrytí využívat maximální výkon rádiových modulů. Tím se sníží i celkové vyzařování a dojde k prodloužení výdrže baterie na jedno nabití údajně až o dvě hodiny.

LINKBOOK PRO LINKBOOK PRO

Obal je vyroben ze syntetické kůže, která by měla svými vlastnostmi budit dojem, že se jedná o pravou kůži. K dispozici bude ve třech barvách: černé, hnědé a bílé. Z hlediska vzhledu se autoři snažili najít dokonalou rovnováhu mezi technologií a zpracováním. Mnoho úsilí věnovali minimalizaci celkové tloušťky a hmotnosti, přičemž trvali na použití nejlepších materiálů od kvalitního výrobce.

Tři barevná provedení Tři barevná provedení

Kde a za kolik “posilující” obal seženete?

Autoři dovedli projekt do fáze, kdy mají připravené funkční makety a potřebují finance na rozjezd sériové výroby. Proto zahájili kampaň na crowdfundingovém serveru Kickstarter, kde pro tyto účely požadují částku 10 000 dolarů (asi 243 000 Kč). Tu se jim sedmnáct dnů před koncem podařilo překonat více než dvakrát.

K podporovaným zařízením budou patřit:

  • LG G5, G4, G3
  • Motorola Moto G
  • HTC One M10, M8
  • Samsung Galaxy S7, S7 Edge, S6, Note 5, Note 4, Note Edge
  • Sony Xperia Z5, Z4, Z3
  • iPhone 5/5S/SE, 6/6S/6+/6S+, 7/7+

Jeden kus obalu LINKBOOK PRO dostanete, když projekt podpoříte částkou 50 dolarů, tedy v přepočtu asi 1220 Kč. Do Česka je však nutné připočítat ještě poštovné ve výši 20 dolarů. Pokud byste si objednali balíček s pěti kusy, přijde vás jeden i s poštovným na 510 korun.

Co myslíte: zlepší kryt signál, nebo to z principu prostě nemůže fungovat? Podělte se o své názory a postřehy v diskuzi pod článkem!

Zdroj: kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)