Konec LineageOS 17.1. Tato zařízení už jej ani nedostanou

LineageOS 17.1 konec podpory

Vývojáři nadstavby LineageOS, patrně nejpopulárnější alternativní podoby systému Android, oznámili konec podpory pro verzi 17.1. Další udržování tohoto prostředí, postaveného na základech desátého Androida, musí ustoupit dalšímu vývoji. Zatímco aktuálně nejnovější verze LineageOS 18.1 poskytuje uživatelům mnoha podporovaných mobilů Android 11, členové projektu už pomalu připravují LineageOS 19, který bude postavený na systému Android 12.

LineageOS 17.1 Deprecation Notice from LineageOS

Dobrou zprávou pochopitelně je, že se chystá další verze této oblíbené nadstavby. Pro majitele některých telefonů a tabletů to ale současně znamená, že se jejich přístroje oficiálně LineageOS 17.1 nedočkají. Vzhledem k ukončení podpory byly vyhozeny ze seznamu zařízení, která měla teoreticky na tuto verzi přejít. Nachází se mezi nimi například první generace Pixelů, první OnePlus Nord, Xiaomi Redmi Note 8 a 8T nebo několik modelů Nvidia SHIELD.

Majitelé tabletů a mobilů, které již LineageOS 17.1 mají, nemohou dále počítat s další aktualizací a bezpečnostními záplatami. Vývojáři společně s tímto odstřižením nicméně upozornili, že vydání verze 19.0 zatím není úplně v dohlednu.

Které verze LineageOS jste už vyzkoušeli?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)