TOPlist

Nová verze LineageOS 16.0 vychází. Android 9 Pie i pro starší telefony

lineageos 16.0 vydani

LineageOS 16.0 je oficiálně venku a uživatelé vybraných starších telefonů můžou instalovat stabilní verzi na své telefony. Nová verze vychází z Androidu 9 Pie a celkově už ji podporuje 30 zařízení. Ty nejstarší podporované telefony vyšly v roce 2014 a nechybí tam telefony jako Samsung Galaxy S5 anebo OnePlus One.

LineageOS 16.0 je nový operační systém, který již podporuje 30 telefonů

LineageOS (dříve známý jako CyanogenMod) patří mezi vůbec nejoblíbenější alternativní ROM pro Android telefony. A to hlavně díky skvělé podpoře ze strany komunitních vývojářů, kteří systém ladí tak, aby fungovala co nejlépe. Nyní byla vydána nová verze 16.0.

lineageos 16.0

LineageOS není určen jen pro staré telefony, ale k dispozici je i pro novější zařízení. Lidé alternativní systém volí například kvůli tomu, že nejsou spokojení s nadstavbou výrobce. Nová verzi bude postupně podporovat více a více telefonů. Kromě novinek z Androidu 9 Pie se dostalo i na několik nových funkcí, kteří připravili přímo vývojáři LineageOS.

Official Lineage OS Android Pie Brings custom automatic update check & Dark Mode Calculator

Official Lineage OS Android Pie Brings custom automatic update check & Dark Mode Calculator

Jedna z těch nejzajímavějších je to, že LineageOS je už nyní připraven na celo systémový tmavý režim, který Google plánuje až do další verze Androidu. Můžete tak s předstihem mít kompletní systém v tmavých barvách. V notifikací u zpráv bude nově existovat tlačítko „označit jako přečtené“. K dispozici je také možnost nastavení automatické aktualizace v intervalech. Seznam podporovaných zařízení můžete nalézt ZDE.

Používáte LineageOS? Nainstalovali jste si již novou verzi 16.0?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)