Lidl nabízí levné chytré osvětlení. Je libo barevný LED pásek nebo stropní svítidlo?

lidl levné chytré osvětlení

V minulosti jsme vás informovali o tom, že Lidl nabízí chytré žárovky a prodlužovací kabel za super ceny. To ale není všechno, jelikož se na e-shopu vyskytují další zajímavé produkty, které stojí za pozornost. Lidl nyní nabízí chytré osvětlení a to ať už žárovky, LED pásek nebo třeba stropní světlo. Pojďme se na tyto věci podívat.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců.

Smart Home 💡 | Zigbee | Lidl Slovensko

Smart Home 💡 |  Zigbee | Lidl Slovensko

Světelný LED pásek

Na e-shopu Lidl můžete narazit na světelný LED pásek LIVARNOLUX Zigbee 3.0 Smart Home. Mezi hlavní přednostní patří podpora až 16 milionů barev, možnost změnit jas nebo samozřejmě možnost ovládat jej pomocí aplikace. Potěší rovněž podpora Google Home či Google Asistenta. Pásek je navíc samolepící a dělitelný, což je velmi praktické. Balení obsahuje jak návod, tak 10 cm připojovací kabel, který slouží jako připojení k dalšímu LED pásku. Mobilní aplikace je k dispozici pro systémy Android 5.0 či novější či iOS 9.0 či novější. Životnost pak činí přibližně 30 000 hodin. K plnému využití produktu je třeba centrální jednotka, která se prodává buď samostatně, nebo jako set spolu s žárovkami.

Lidl Home
Lidl Home

Cena: 599 Kč

Smart Home Stropní LED svítidlo

Zajímavě vypadá také LIVARNOLUX Zigbee 3.0 Smart Home Stropní LED svítidlo. To sice nepodporuje RGB, ovšem lze upravovat barvu bílého světla a samozřejmě také jas a to ať už pomocí mobilních aplikací nebo Google Asistenta. Samozřejmostí je také dálkové ovládání pro zapínání či vypínaní světel. Balení obsahuje návod, montážní materiál a baterii s dlouhou životností. Stejně jako v případě všech ostatních Lidl zařízení je mobilní aplikace k dispozici pro systémy Android 5.0 či novější či iOS 9.0 či novější. Teplotu barev si můžeme vybrat mezi 2 200 a 6 500 Kelviny a k plnému využití je rovněž zapotřebí centrální jednotka.

Cena: 1199 Kč

Smart Home Starter Kit 1

V minulém článku jsem vám ukazovali Smart Home Starter Kit 2, v tomto se podíváme na Starter Kit 1. Jedná se o startovací sadu pro vaší chytrou domácnost, která obsahuje 3x žárovku a 1x centrální jednotku, která slouží pro propojení všech chytrých Lidl produktů. Jas a barvu bílého světla žárovek lze ovládat pomocí chytré mobilní aplikace či Google Asistenta. Nalezneme zde také dálkové ovládání pro zapínání/vypínání žárovek, stmívání světla nebo výběr teploty barev. Samozřejmostí je pak návod a montážní materiál. Celková spotřeba žárovky je maximálně 9,5 W a světelní tok činí 806 lumenů. Životnost je pak přibližně 25 000 hodin.

Cena: 1699 Kč

Co říkáte na chytré osvětlení Lidl?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)