Lidl nabízí levné a chytré stropní LED svítidlo s technologií Zigbee 3.0.

lidl chytrá domácnost

To, že Lidl již není pouhým potravinovým řetězcem platí již poměrně dlouhou dobu. Na jejich e-shopu často nalezneme velice zajímavé produkty týkající se eletroniky, nebo třeba chytré domácnosti. Nedávno Lidl uvedl chytré stropní LED svítidlo značky LIVARNOLUX, které zaujme nejen cenou, ale také funkcemi.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců.

Lidl nabízí levné a chytré stropní LED svítidlo

Značku LIVARNOLUX nabízí exkluzivně pouze Lidl. Její kvalitu sice nemůžeme zatím posoudit, dle recenzí se však jedná o poměrně kvalitní produkty. Tomuto LED chytrému svítidlu nechybí technologie Zigbee 3.0, která je kompatibilní s dalšími doplňky chytré domácnosti a to samozřejmě od různých značek. Intenzitu a barvu bílého světla lze tedy kompletně ovládat pomocí buď mobilní aplikace, nebo vámi preferovaného hlasového asistenta.

Samozřejmě můžeme počítat s kompatibilitou a propojením s ostatními produkty Lidl Smart Home. Mobilní aplikace je pak dostupná na všechna zařízení s Android 5.0 či novější, nebo s iOS 9.0 či novějším. Nechybí ani podpora Google Asistenta a produkt lze přidat do Google Home. K používání samotného světla je zapotřebí vlastnit centrální jednotku, kterou Lidl rovněž prodává. Svítidlo má životnost až 30 000 hodin a má vydržet až 100 000 vypnutí a zapnutí. Teplotu světla lze zvolit od 3 000 až po 6 500 kelvinů. Za toto světlo zaplatíme v e-shopu 1499 Kč.

Jaké chytré osvětlení máte doma vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)