Lidl začal prodávat levnou 55palcovou televizi s Androidem. Nestojí ani 9 tisíc

lidl levná android tv grundig
  • Na e-shopu Lidl se objevil televizor Grundig s úhlopříčkou 55 palců a Android TV 
  • Jedná se o jednu z nejlevnějších TV své třídy 
  • K zakoupení je za 8 499 korun 

E-shop Lidl sice nenabízí tak široký výběr elektroniky jako přední české e-shopy typu Alza či CZC, ale když se tu a tam nějaký produkt objeví, bývá zpravidla za poměrně výhodnou cenu. Ukázkovým příkladem je televizor GRUNDIG Smart TV 55″ 4K UHD, který nabízí vynikající poměr ceny a výkonu. Jasně, stále se jedná o televizor nižší třídy, ale běžnému uživateli bohatě postačí.

Můžeme hned ze startu začít cenou. Televizor bude brzy na e-shopu Lidl dostupný za 8 499 korun. Jedná se tedy o jeden z nejlevnějších 55palcových televizorů s Androidem na českém trhu. Ten má přitom oproti ostatním systémům řadu výhod, mezi které patří otevřenost a v neposlední řadě také podpora hromady aplikací, které jinde nenajdete – například Kodi.

Samotný televizor disponuje 4K rozlišením (3840 x 2160 pixelů) a podporuje standardy jako HDR10 a HLG, od dynamického rozsahu však nečekejte zázraky, jedná se o běžný televizor s LED podsvícením. Algoritmus Magic Fidelity obstarává zvukovou stránku, konkrétně udržuje rovnoměrnou hlasitost. Asi sami dobře znáte situaci, kdy máte puštěný film na optimální hlasitost, ale u reklam se docela podstatně zvýší.

Lidl není u specifikací televizoru příliš sdílný, možná je to dáno faktem, že televizor ještě není naskladněn a svítí u něj nápis „Již brzy skladem!“, takže se popis možná ještě rozšíří. Záhadou tak zůstává třeba výkon reproduktorů nebo konektory. Zde lze ale očekávat nějaký ten standard, tedy minimálně 2x HDMI (pravděpodobně 2.0), Ethernet i USB.

Cena: 8 499 Kč

Co říkáte na poměr cena/výkon u této TV?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)