Nová éra Lenova s čistým Androidem: Telefon K8 Note představen

smartphone lenovo K8 Note

Čínská společnost dnes oznámila svůj nový přístroj, který se od jiných Lenovo telefonů liší jednou věcí. Smartphone Lenovo K8 Note má 5,5 palcový FullHD displej, dobrou baterii a hlavně čistý Android.

Telefon K8 Note je první Lenovo s čistým Androidem

Telefon pohání procesor MediaTek Helio X23, dále má 3 GB RAM paměti a 32 GB interní paměť je rozšiřitelná pomocí microSD karet, až na kapacitu 128 GB. Na zadní straně Lenovo K8 Note nalezneme 13 megapixelový duální fotoaparát. O životnost v terénu se postará neodnímatelná baterie s kapacitou 4000 mAh, která by měla vydržet zhruba 24 hodin kontinuálního hovoru, nebo až 378 hodin ve standby režimu. Bezpečnost telefonu je posílena čtečkou otisků prstů.

Smartphone Lenovo K8 Note bude nejdříve dostupný na indickém trhu, a to od 18. srpna. Dostupnost v Evropě zatím není známa, ale například model K6 Note se u nás oficiálně prodává. Namístě je ještě nutné zmínit, že se jedná o první telefon značky Lenovo s čistým Androidem 7.1.1 Nougat, Lenovo o tom informovalo již před několika dny. Ve výbavě je i hardwarové tlačítko, které by mělo být primárně určeno ke spuštění hudební aplikace, ale Lenovo dodává, že jde konfigurovat. Samsung by se mohl Bixby tlačítkem učit.

Milovníky kvalitních materiálu jistě překvapí tělo telefonu, které je tvořeno hliníkem a tvrzeným plastem. Na trh se telefon dostane ve dvou variantách. První se 3GB RAM/ 32GB interní paměti a druhá 4GB RAM/ 64GB interní paměti a vybrat si můžete mezi zlatou a černou barvou. Cena je v přepočtu zhruba 5 tisíc Kč bez DPH. Konektivitu zajistí Bluetooth ve verzi 4.2, 4G VoLTE, GPS, Micro-USB a nechybí ani 3,5 mm jack.

Je pro vás smartphone s čistým Androidem atraktivní?

Zdroj: androidpolice.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)