Legenda pokračuje: Unikátní smartphone HTC HD2 dostal Android 4.4 KitKat

jelly-bean-ported-to-htc-hd-the-phone-that-wont-die_p-etr_0

V roce 2009 byl představen chytrý telefon HTC HD2, který přinesl v té době brutální hardware – 4,3″ displej, výkonný procesor s frekvencí 1 GHz a 448MB RAM paměť. Tento skvělý přístroj možná jen trochu brzdil software v podobě systému Windows Mobile, ale výkonem byl rozhodně na špici. Nikdo ovšem v té době netušil, že se “hádédvojka” stane za pár let legendou – tento přístroj se dočkal největšího počtu portací systémů napříč několika platforem. Windows Mobile, Windows Phone, Android, Ubuntu, Meego… Tyto všechny systémy díky komunitě XDA na tomto přístroji spustíte. A nyní přichází další dobrá zpráva – i nejnovější verze systému Android 4.4 KitKat byla na tento přístroj portována a již vyšla první ROM. Jedná se zatím pouze o testovací verzi, a tak spousta funkcí zatím nefunguje správně. To se ale může časem změnit.

The first KitKat for HD2 (SlimKat)

The first KitKat for HD2 (SlimKat)

HTC HD2 - Android, který snad nikdy neumře HTC HD2 – Android, který snad nikdy neumře

Model HD2 je neustále tažen kupředu díky obrovské komunitě vlastnící tento smartphone. Je to nejspíše jediný přístroj, na kterém běží Android spolehlivě, i když byl původně na palubě jiný systém. V redakci stále jeden funkční model vlastníme. A co vy?

zdroj: phonearena.com, XDA

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)