Leef Access – čtečka karet pro Android telefony

leef-access-microsd-reader-3

Jistě se vám někdy stalo, že jste potřebovali v telefonu další místo a to ať na nějaké dokumenty nebo filmy, které jsou moc veliké a do telefonu se nevejdou. Paměť telefonu jednoduše není nafukovací, ale u některých telefonů si lze pomoci slotem pro microSD karty. Pro ty, kteří ale slot na microSD karty nemají nebo by rádi měli možnost dalšího rozšíření, je tu čtečka microSD karet, která disponuje konektorem microUSB.

leef-access-microsd-reader

Pokud má tedy váš telefon technologii OTG, která umožňuje komunikovat dalším úložištím právě skrze microUSB, jež slouží primárně nabíjení, můžete si z telefonu vytáhnout nebo naopak vložit jakákoliv data. Čtečka karet Leef Access navíc nabízí možnost přehrávání videí přímo ze čtečky, takže není potřeba film přesouvat do paměti telefonu. Leef Access je navíc prachotěsná a vodotěsná, takže se o její odolnost bát nemusíte. Tato velmi praktická čtečka micro SD kareer Leef Acceess si lze pořídit na Amazonu za cirka 10 dolarů, tedy v přepočtu 200 Kč.

leef-access-microsd-reader-2

USB OTG (on-the-go)

Technologie USB OTG označuje ty přístroje, jejichž microUSB konektor neslouží pouze pro nabíjení, ale také může fungovat naopak, coby hostitel připojitelných USB zařízení. Tím mohou být různá zařízení, například myši, klávesnice, flashky nebo právě čtečky karet jako je Leef Access. V dnešní době je tato podpora USB OTG u všech telefonů střední a vyšší třídy.

Zdroj: blessthisstuff.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)