TOPlist

Láďa Hruška má svou aplikaci pro Android. Jaká je?

lada-hruska

Láďa Hruška se za posledních několik měsíců stal fenoménem, který českým občanům přinesl spoustu tipů na levné a chutné pokrmy. Někteří jej obdivují, jiní nenávidí. Tak či tak si Láďa Hruška získal obrovskou popularitu a jeho kniha se stala minimálně knižním titulem roku. Bylo jen otázkou času, než se na Google Play objeví aplikace pro Android, která sdružuje dosavadní recepty a umožní jednoduše vařit podle mobilního telefonu. Jak se nám aplikace líbila?

Recepty Ládi Hrušky

Hned zkraje je nutno upozornit, že aplikace nepochází z dílen televize Nova, ale stojí za ní nezávislý vývojář App Yours. Uživatele nejspíše nepotěší cena, která se ale drží alespoň na snesitelné částce 20 Kč. Prostředí aplikace je velmi jednoduché a hned první obrazovka nám naservíruje poslední recepty. Vidíme název pokrmu, kategorii a cenu, která je pro obdivovatele Ládi Hrušky povětšinou velmi lákavá. Vyhledávání je rovněž umístěno na hlavní obrazovce a nechybí ani možnost filtrování přes nabídku skrývající se pod třemi tečkami. Jednoduše tak můžeme zvolit, které kategorie chceme zobrazit ve výpisu receptů.

Po rozkliknutí jednotlivých receptů se dostáváme k detailnímu popisu daného jídla. Dozvíme se, do jaké kategorie pokrm zařadit, jaké ingredience budeme potřebovat a chybět nemůže ani postup vaření. Aplikace Recepty Ládi Hrušky vás dokáže přesměrovat také přímo na stránku televize Nova, kde je umístěn video návod na danou přípravu jídla. Bohužel se video nezobrazuje přímo v aplikaci, ale jste vždy přesměrováni do prohlížeče. Malým bonusem je pak programovatelná minutka, kterou lze použít jako časovač při vaření. V případě, že se objeví nový recept, aplikace vás dokáže automaticky na tuto událost upozornit. A to je bohužel z funkcí aplikace vše.

Závěr – Láďa Hruška v Androidu

Příchod aplikace, která v sobě ukrývá recepty od Ládi Hrušky, pro nás není vůbec překvapením. Jelikož se Láďa Hruška stal fenoménem posledních měsíců, bylo jen otázkou času, kdy toho některý z vývojářů využije. Aplikace Recepty Ládi Hrušky nabízí jednoduchý a moderní kabátek, který toho ale kromě zobrazení receptů, filtrování kategorií, vyhledávání, časovače a automatického upozornění víc neumí. Je to potřeba? Minimálně bychom ocenili možnost přehrávání videí přímo v prostředí aplikace a zároveň se nám cena 20 Kč zdá přestřelená, když si uvědomíme, jak jednoduchá aplikace je a že jsou recepty dostupné na internetu zdarma.

Recepty Ládi Hrušky
Recepty Ládi Hrušky
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (99)