Kyocera Torque: odolný smartphone s KitKatem míří do Evropy

kyocera_torque_ico

Jestliže trávíte volný čas aktivním způsobem, například pohybem v horách či extrémními sporty, pak určitě budete potřebovat telefon, který něco vydrží. Jednou z možných voleb by mohla být nová Kyocera Torque, která se chystá na evropský trh – zahájit má na jaře ve Francii a Německu. Přístroj má podobné technické parametry jako Kyocera Brigadier, která se v loňském roce začala prodávat v USA. Zařízení přežije pád z výšky až 1,5 metru, můžete ho nechat půl hodiny pod vodou a odolá teplotám od -21 do +50 °C po dobu tří hodin. Kromě toho se může pochlubit odolností proti vodě a prachu dle norem IPX5 a IPX8, speciální ochranný rám a pogumované části těla ochrání přístroj před všemi vnějšími vlivy.

Kyocera Torque: odolný smartphone s KitKatem míří do Evropy Kyocera Torque: odolný smartphone s KitKatem míří do Evropy

Z hlediska hardware nabídne Kyocera Torque 4,5″ displej s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů, procesor Qualcomm Snapdragon 400 na 1,4 GHz a 1 GB operační paměti. O dostatek energie se stará akumulátor s kapacitou 3 100 mAh a k pořizování fotek a videí je připraven 8Mpx hlavní a 2Mpx přední fotoaparát. Jako operační systém je předinstalován Android 4.4 KitKat.

Další informace o technických vlastnostech, ceně a datu zahájení prodeje výrobce oznámí na začátku příštího měsíce v rámci veletrhu Mobile World Congress 2015 ve španělské Barceloně.

Zdroje: 4PDA, Geeky Gadgets, CNET, Android Central, ChezaSite, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)