KREYOS: Chytré hodinky s hlasovým ovládáním a gesty

main2

Novinek v oblasti chytrých hodinek stále přibývá a objevuje se spousta zajímavých modelů. Naší pozornosti trochu unikl počin s názvem KREYOS, který v sobě ukrývá chytré hodinky s hlasovým ovládáním a gesty, což je trochu netypické. Kreyos jsou skvěle připravené pro sportování a jsou vodotěsné, takže se nebrání ani používání při plavání.

main2

Pomocí hlasových gest můžete například přijmout hovor, nadiktovat SMS, e-mail, příspěvek na sociální sítě, vytočit kontakt či ovládat hudbu. Některé úkony můžete rovněž ovládat gesty rukou. Sportovci budou také nadšeni – chytré hodinky v sobě ukrývají gyroskop a akcelerometr, takže snímají vaši sportovní aktivitu. Pro lepší výsledky dokážou využít GPS z mobilu či technologii ANT+ pro připojení sportovních periferií.

ks_straps

Hardware je sice o něco slabší než u některé konkurence, ale na tom v případě chytrých hodinek tolik nesejde. Úsporný LCD displej se dočkal úhlopříčky 1,26″ a rozlišení  144 x 168 pixelů, dále obsahují hodinky velmi úsporný procesor, vibrační motorek, 3osý akcelerometr a gyroskop, vodotěsný reproduktor a 150 mAh akumulátor, který by měl hodinky udržet při životě až týden.

Technology Launch Video Production

Technology Launch Video Production

Kreyos je možné objednat přímo ze serveru indiegogo.com za cenu 139 dolarů (cca 2800 Kč).

zdroj: indiegogo.comkreyos.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)