TOPlist

Kamera zachytila krádež Tesly: Zlodějům stačí tablet a pár sekund

kradez tesly model s

Minulý měsíc jsme psali o tom, jak tým expertů dokázal ukradnout Teslu během dvou vteřin. To bylo ale v simulovaných podmínkách. Dnes tu máme opravdovou krádež Tesly, která byla zachycena na bezpečnostní kameru. Oba případy mají jedno společné, hacknutí vozidla trvá jen pár sekund.

Zlodějům dělal větší problém napájecí kabel než samotná krádež Tesly

Majitel vozu zveřejnil na internetu video, aby tak upozornil na jednoduchost ukradnutí vozidla, obzvlášť pokud si neaktivujete všechny bezpečnostní prvky, které Tesla nabízí. Jedná se tak i o poučné video pro majitele těchto vozidel. Na videu můžeme vidět dvojici zlodějů, jeden používá tablet, pravděpodobně na zachycení pasivního signálu z klíče. Pomocí těchto dat následně dokázal během několik sekund auto odemknout. Celá akce by trvala mnohem rychleji, jenže zlodějům dělal mnohem větší problém napájecí kabel, který dlouho nedokázali odpojit.

Tesla Model S Being Stolen

Tesla Model S Being Stolen

To se jím nakonec povedlo a odjeli pryč. Následně v autě vypnuli vzdálený přístup, takže ani majitel ani samotná Tesla se nedostane k údajům, kde se auto momentálně nachází. Nedávno Tesla implementovala nové bezpečnostní prvky, jako třeba nutnost zadání PIN kódu pro možnost řízení. Majitel si však tuto funkci neaktivoval, druhá chyba byla, že si nechal aktivovanou možnost toho, že se vozidlo automaticky odemkne, pokud se přiblížíte s klíčem. A to i když s autem parkoval venku. Třetí chyba byla ta, že klíč od auta neuložil do speciálního bezpečnostního pouzdra, které brání tomu, aby zloději dokázali zachytit signál.

Máte obavy s bezpečnosti chytrých aut?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)