TOPlist

S Adamem Sandlerem ve vesmíru. Kosmonaut z Čech dnes dorazil na Netflix!

netflix kosmonaut z čech
  • Na Netflix dnes dorazil pro našince zvlášť zajímavý snímek Kosmonaut z Čech
  • Vypráví příběh českého kosmonauta Jakuba Procházky, jehož ztvárnil Adam Sandler
  • K dispozici je s českým dabingem, téměř dvě hodiny trvající zážitek byl převážně pozitivní

Když Netflix před pár měsíci vypustil do světa první trailer na film Kosmonaut z Čech, nejeden divák si mohl myslet, že jde o předběžný aprílový vtípek. Román Jaroslava Kaflaře v zahraničí zaujal natolik, že se jej bez větších váhání chopil právě tento americký moloch v čele s režisérem Johanem Renckem. Ten má na svědomí pár epizod seriálu Perníkový táta, ale také vynikajícího Černobylu. Právě dnes zamířil film na Netflix, takže pokud chcete vidět velmi neobvyklé (ale zároveň nikterak hluboké) spojení Česka s Adamem Sandlerem, vzhůru do toho!

Kosmonaut z Čech je dobrodružné sci-fi drama dlouhé asi hodinu a třičtvrtě. Vypráví příběh o kosmonautovi Jakubu Procházkovi, který se vrátí na Zemi a zjišťuje, že v manželství, které tu nechal, ho už nejspíš nic pěkného nečeká. Ve snaze zachránit pošramocený vztah, mu pomáhá tajemné stvoření, které je ukryto v jeho lodi. Spoilery by byly spíše na škodu, o filmu se můžeme společně pobavit v diskuzi.

Kosmonaut z Čech (2024) CZ HD trailer #AdamSandler

Kosmonaut z Čech (2024) CZ HD trailer #AdamSandler

Osobně jsem si od snímku nesliboval příliš a právě proto mě zřejmě tolik překvapil. Právě Adam Sandler zde podává dovolím si říct životní výkon, pozadu však není ani Carey Mulligan. Nejsem velkým fanouškem CGI, ale zde fungují velmi dobře, kupodivu mi nevadily ani scény mimo kosmickou loď. Na ČSFD má snímek zatím velmi průměrných 53 %, za sebe bych dal bez váhání klidně 70 %, na druhou stranu ale hodnocení chápu. Sandler nemusí sednout každému, stejně jako příběh a celkové pojetí knižní předlohy.

Netflix
Netflix

Za zhlédnutí ale určitě stojí, minimálně už díky neotřelému a pro českého diváka zvlášť zajímavému konceptu. Nečekejte druhý Interstellar nebo Marťana, tím Kosmonaut z Čech rozhodně není. Nazvat ho ale vyloženým béčkem je z mého pohledu trochu urážkou práce všech zúčastněných.

ČSFD: 55 %

Jaký máte názor na film Kosmonaut z Čech?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)