TOPlist

Další pořadatelská oběť koronaviru. Google ruší svou obří konferenci I/O

zrušená konference Google IO

Aktuální epidemická situace způsobila zrušení další významné technologické akce. Kvůli neustálému šíření koronaviru a preventivním opatřením se Google rozhodl zrušit svou největší pravidelnou konferenci I/O v Mountain View v domovské Kalifornii. Informoval o tom před několika hodinami na svém blogu. Událost se měla uskutečnit od 12. do 14. května. Zaregistrovaným zájemcům o účast bude firma vracet peníze za vstupné a pustí se do hledání náhradní varianty. Zrušená konference Google I/O bude asi komplikací pro firmu i vývojáře. Ti si od akce slibovali osobní seznámení s novinkami a navazování významných kontaktů. Po oficiálním zrušení akce se pravděpodobně budou muset spokojit s online streamem nebo jinou neosobní náhradou.

Google IO 2020 konference

Americký gigant na této akci pravidelně představuje hlavně své softwarové novinky v Androidu a souvisejících službách. Měli jsme se (a hlavně vývojáři osobně na místě) dočkat zejména praktických ukázek funkcí v novém operačním systému. S ohledem na aktuální krizovou situaci ale Google vyhodnotil uspořádání události jako rizikové. „Vzhledem k okolnostem kolem epidemie a s ohledem na doporučení Světové zdravotnické organizace a dalších úřadů jsme se rozhodli akci fyzicky zrušit. Během následujících týdnů se pokusíme najít způsob, jak být jinak ve spojení s naší vývojářskou komunitou a jak by mohla být zrušená konference Google I/O nahrazena jiným způsobem,“ píše firma na svém blogu. Akce Googlu se tak v oboru zařadila na seznam zrušených významných akcí. Je na něm kromě MWC 2020 také Facebook konference F8 a Game Developers Conference pod hlavičkou Microsoftu. Uvidíme, jak na tom bude Apple se svou tradiční červnovou akcí a další události tradičně hostící tisíce lidí.

Podaří se Googlu nahradit konferenci náhradním způsobem?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)