Konec tabletů a notebooků Google? Zaměstnanci si mají hledat novou práci

google tablety notebooky konec

Sázka na tablety a notebooky s Chrome OS se pravděpodobně společnosti Google nevyplatila. Podle serveru Business Insider společnost oznámila zaměstnancům v divizi Google Create, kteří měli na starost vývoj a výrobu Pixelbooků a Pixel Slate tabletu, aby si přesunuli na jiné pozice v Googlu a našli si jinou práci. To pravděpodobně znamená i konec tabletů a notebooků Google.

Notebooky a tablety se v Googlu neuchytily. Google s nimi pravděpodobně končí

Podle informací serveru Business Insider bylo v uplynulých dvou týdnech požádáno několik desítek zaměstnanců, včetně hardwarových inženýrů, aby si hledali novou práci v rámci Googlu. To je způsobeno údajně tím, že se celá hardwarová divize Google Create ukončuje. V minulosti tato divize vytvořila Pixelbook nebo Pixel Slate a zároveň vypomáhala při tvorbě jiných produktů “Made by Google”, jakou jsou chytré reproduktory Google Home či telefony Google Pixel. Právě do divize Pixel teamu se údajně přesunulo nejvíce zaměstnanců.

displej chromebook google pixelbook

Vzhledem k obrovské konkurenci na trhu s notebooky se tomuto kroku ani nedá moc divit. Google se zkoušel prosadit s prémiovými chromebooky několik let. A i když nešlo o vůbec špatná zařízení, tak zkrátka lidé dávali přednost zavedeným značkám s “klasickými” systémy Windows a MAC. Vývoj Chrome OS by neměl být zpomalen. Samotný Google informace výše odmítl komentovat.

Google Pixelbook

Google Pixelbook

1.0
  • Displej 12.3" 2400x1600 pixelů, LCD
  • Procesor Intel Core i5 Kaby Lake
  • RAM 8 GB
  • Hmotnost 1,1 kg
  • Úložiště 256 GB
  • Baterie 41 Wh

Jak se vám líbí notebooky a tablety od Googlu? Přemýšleli jste o jejich koupi?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)