Konec reklamních telefonátů? Základní Phone App je prý odhalí

filtr hovorů v Phone App

Smartphony Google Pixel přinesly do světa chytrých telefonů nejednu zajímavou vychytávku. O celkové kvalitě a související ceně je samozřejmě možné se hádat třeba donekonečna, ale něco se těmto přístrojům upřít nedá. Google do nich pravidelně implementuje velmi praktické funkce, které minimálně mezi telefony s Androidem posouvají hranice v celém oboru. Když se zaměříme na samotné telefonování, máme konkrétně na mysli aplikaci Call Screen, která společně s Pixelem 3 přinesla možnost filtrování automatizovaných reklamních hovorů. Aplikace umí na podezřelé číslo odeslat SMS s dotazy, proč se vám dotyčný snaží dovolat. Tento šikovný štít proti nevyžádaným hovorům ovšem vyžaduje manuální zapojení uživatele a Google chce jít v tomto směru ještě dál. Chystá se filtr hovorů v Phone App, tedy základní aplikaci pro telefonování.

Call Screen SPAM filtr

Za objevem stojí komunita XDA a jejich tradiční rozbor zdrojových kódů nově aktualizovaných aplikací. V aktuální Google Phone v42 objevili funkci “revelio”. Pojďme si popsat, co zásadního by měla umět. Google Asistent telefonát z podezřelého čísla sám přijme a vyhodnotí. Jestliže se potvrdí, že volá automat, telefon ani nezazvoní a vy přitom nebudete vůbec vyrušeni. Pokud ale číslo “filtrem” projde, telefon začne zvonit a záznam o automatické komunikaci bude uložen. Jakékoli čísla uloženého ve vašich kontaktech se to samozřejmě netýká. O této funkci se již dříve hovořilo, ale bylo kolem toho také několik právních otázek. Teď je jasné, že Google Asistent umí hovory skutečně automaticky přijmout a případně blokovat. Volající osobě (nebo automatu) dá také vědět, že je jejich komunikace nahrávána.

Jak filtr hovorů v Phone App rozpozná podezřelé číslo? Základní výstrahou budou pro Google Asistenta čísla změněná, privátní, skrytá a neznámá. A také čísla přímo ze SPAM databáze Googlu. Seznam podezřelých čísel by měl být samozřejmě také v rukou uživatele. Bude si například moci vybrat, který z vyjmenovaných typů čísel má “revelio” filtrovat.

Jak často vás někdo otravuje reklamními hovory?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)