TOPlist

Konec otravnému opisování SMS kódů. Android 10 jde ve stopách iOS

google android 10

Každý z nás zná situaci, kdy mu přijde SMS zpráva s ověřovacím kódem ať už do banky, aplikace či jiné služby. Pokud je kód delší, nezbývá než komplikovaně rozevírat notifikační lištu a složitě jej opisovat. Této otravné činnosti dal Apple sbohem už v iOS 12 a vypadá to, že jej Android 10 následuje.

Android 10 klade důraz na bezpečnost

Kromě této funkce Google přidal také kódy dvoufázového ověřování, které bude nově zasílané skrz službu Google Retriever API. Proč se tak Google rozhodl? Prim zde hraje bezpečnost. Retriever má být schopen zachytit až 96 % phisgingových zpráv a všechny zprávy, které jsou odeslány roboty.

google android 10 sms kód

Používání této funkce má být pak velmi snadné a intuitivní. Pro aktivaci si v nastavení zapněte automatické vyplňování a v momentě, kdy vám SMS zpráva přijde se automaticky vyplní do vámi vybraného pole. Funkce je zatím ve fázi beta testování a tak se stává, že kód zůstane nerozpoznán a vy jej musíte stejně přepsat. Pokud máte aktuální verzi 19.2.75, můžete zkusit, zda máte funkci již dostupnou. V opačném případě musíte vyčkat, jelikož Google ji uvolňuje mezi všechny uživatele postupně.

Oceníte tuto funkci?

Zdroj: XDA Developers

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)