YouTube trvale vypne jeden druh notifikací. Chybět vám zcela jistě nebude

konec e-mailových notifikací YouTube

Videoportál YouTube 13. srpna definitivně ukončí jeden druh notifikace související s přidáním nového obsahu ze sledovaných kanálů. Informace o nově publikovaných videích, spuštěných živých přenosech a premiérách nebudou nadále chodit ve formě zprávy do e-mailu. Google, provozovatel populárního video serveru, se tak rozhodl na základě jednoduchých počtů. Konec e-mailových notifikací z YouTube nastává kvůli tomu, že byly v této formě otevírány jen v 0,1 % případů. To znamená, že z každého tisíce odeslaných zpráv se pouze jednou uživatel rozhodl kliknout na přiložený odkaz.

YouTube
YouTube

Tyto informativní e-maily jsou pak logicky uživateli považovány za otravné. Tento typ upozornění lze přitom jednoduše vypnout v nastavení účtu. Málokdo se k tomu ale uchýlil. Nadále budou notifikace o nově přidaném YouTube obsahu ze sledovaných kanálů zobrazovány pouze přímo na webu a v mobilní aplikaci. To jsou v tomto ohledu bezpochyby mnohem efektivnější místa. Předvolby pro webové notifikace můžete nastavit u vašeho účtu. To samé můžete provést i v aplikaci. Každopádně předpokládáme, že vás konec e-mailových notifikací z YouTube asi mrzet nebude.

Využíváte notifikace na YouTube?

Zdroj: YouTube podpora

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)