Menu

Už žádné zbytečné tlačení. Kočárek 4moms moxi vyrábí elektřinu

Společnost 4moms představila svůj nový “chytrý” kočárek. Jmenuje se 4moms moxi a od běžných kočárků se liší tím, že má přední a zadní světla, generátor elektřiny, různé senzory a LCD displej.

Výběr kočárku pro vaše dítě může být často náročným úkolem zejména s ohledem na širokou nabídku. Téměř každý výrobce přitom prohlašuje, že právě ten jeho produkt je nejbezpečnější a nejpohodlnější. S nástupem hry Pokémon Go se ale objevuje další rozhodovací kritérium: nalezení spolehlivého místa k nabíjení smartphonu. Stačí rychlá procházka kolem bloku s tímto kočárkem, která pomůže nejen uspat dítě, ale také dobít baterii a možná dokonce chytit nějakou tu animovanou příšerku.

Kočárek 4moms moxi vyrábí elektřinu

Kočárek 4moms moxi vyrábí elektřinu

4moms moxi nabíjí a sleduje

Na zadní nápravě je nainstalovaný generátor, který energii otáčejících se koleček přeměňuje na elektřinu. Dodávané množství by mělo stačit nejen pro “palubní výbavu” a vnější osvětlení, ale také pro nabíjení telefonu. USB port pro připojení nabíjecího kabelu najdete v rukojeti. Maminkám se tak už určitě nestane, že by se jim během výletu s potomkem vybil mobil. Případně se mohou vedle péče o miminko věnovat třeba hraní her – již zmiňovaná Pokémon Go je na energii velmi náročná.

USB port pro připojení nabíjecího kabelu najdete v rukojeti

USB port pro připojení nabíjecího kabelu najdete v rukojeti

“Chytrý” kočárek umožňuje sledování teploty, ušlé vzdálenosti, rychlosti jízdy a úroveň nabití interní baterie. K tomuto účelu je 4moms moxi vybaven malým displej. Údaje je možné zjistit také z aplikace pro chytrý telefon, která umí zobrazit historii výletů, spálené kalorie, ale také upravit nastavení kočárku.

Aplikace pro chytrý telefon umí zobrazit historii výletů, spálené kalorie, ale také upravit nastavení kočárku

Aplikace pro chytrý telefon umí zobrazit historii výletů, spálené kalorie, ale také upravit nastavení kočárku

Další výbava kočárku

Z další výbavy jmenujme přední a zadní světla, díky kterým budou maminka i dítě v bezpečí i za snížené viditelnosti (například pokud se hra, … pardon, procházka protáhne do setmění) a současně uvidí na cestu. Stranou bychom neměli nechat ani úložné prostory pro klíče, telefony, peněženky a plenky.

Stahovací baldachýn chrání dítě před sluncem, rukojeť je výškově nastavitelná pro rodiče různých postav a kočárek lze provozovat ve třech různých sestaveních. Zmínit bychom měli také přední otočná kolečka se zámky pro jízdu na nerovném terénu nebo snadno ovladatelnou brzdu. Od běžných kočárků se tento téměř neliší a potěšujícím faktem je, že ani váha není o mnoho vyšší – dosahuje necelých 10 kilogramů.

Kdy, kde a za kolik?

Patrně vás bude zajímat cena. Výrobce nabízí tento kočárek za 700 amerických dolarů, tedy v přepočtu asi 17 000 Kč. Zahájení prodejů je předpokládáno na říjen tohoto roku, moxi bude k dispozici na e-shopech buybuyBaby, Amazon, 4moms.com a dalších prodejců. K dispozici bude jen jedna “unisex” tmavá varianta v provedení, které vidíte na snímcích v tomto článku.

Zdroje: hi-tech.mail.ru, theverge.com, technabob.com, gizmodo.com, blog.4moms.com.

 

Komentáře

TracThorr

TracThorr 0

20.7.2016 6:10

To jeňákej troll nebo máte z těch pokémonů uz tak vymleto, že je musíte cpát i do článku o kočárku?!

XCrow

XCrow 0

z aplikace
20.7.2016 7:45

TrancThorr: co ti brání v tom sem proste nelist?

kromano

z aplikace
20.7.2016 8:02

Naopak, ty narážky na pokémony jsou celkem vtipný 😁
Jen tak dál 😉

TracThorr

TracThorr 0

20.7.2016 9:05

XCrow: Cejtíš se na to mi sem zakázat vstup, či psaní komentářů? Jinak jak souvisí kočárek s pokémonama?

Radeg

radeg 33

z aplikace
20.7.2016 9:25

S TracThorr-em plně souhlasím.

Krusty

Krusty 9

z aplikace
20.7.2016 9:55

Líbí se mi jak redaktoři jemně provokuji hatery. Některé komentáře jsou pak výživné. Jen tak dále.

Jinak slušná cena za kočárek, viděl jsem i mnohem dražší, zase záleží na příslušenství, jestli bude mít i vajíčko, korbu a zavodak nebo jen jedno atd atd

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

20.7.2016 12:22

Krusty napsal: 20.7.2016 9:55

Líbí se mi jak redaktoři jemně provokuji hatery. Některé komentáře jsou pak výživné. Jen tak dále. Jinak slušná cena za kočárek, viděl jsem i mnohem dražší, zase záleží na příslušenství,…

:) Přesně tak. Ti Pokémoni jsou samozřejmě takovým malým popíchnutím.
A na druhou stranu: proč by maminy s kočárem nemohly hrát, že? :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

20.7.2016 12:23

kromano napsal: 20.7.2016 8:02

Naopak, ty narážky na pokémony jsou celkem vtipný 😁 Jen tak dál 😉

Děkuji, děkuji :)
Ano, jde opravdu jen o popichování.
Mne samotného zrovna Pokémoni vůbec nevzali :P

Rostislav_mysicka

Rostislav Mysicka 0

20.7.2016 12:36

Co to sakra? “Jmenuje se 4moms moxi a od běžných kočárků se liší tím, že má přední a zadní světla, generátor elektřiny, různé senzory a LCD displej” Jediné, co tohle má společného s běháním, je slovo kočárek! 4moms se specializuje hi-end designové a chytré věcičky pro mrňouse. Chodit s tím to hodinu po kočičích hlavách by bylo dostatečným trestem pro všechny, co tohle považují za kočár vhodný k běhání. Už při nejmenším s nízkoprofilovými kolečky můžete tak maximálně běhat v dokonale vyčištěné hale a celkový čas běhání bude trvat půl hodiny jelikož krásně mrňavá kolečka zdolají i sebelepšího sportovce. Takže procházka při které budete sbírat lesní plody bude maximálně nepříjemná nejen pro mrňouse, ale hlavně pro toho, kdo bude tlačit tento silniční stroj. Kočár se hodí do krásných měst, kde nemají problém s chodníky.
Chápu, že tohle měl být odlehčující článek, ale přeci jen, trojkombinace nemá žádný režim, ačkoliv by si většina jistě přála režimy tichý a spánek. (c: Rozhodně přeji více článků o usnadňování rodinného života a vše co s tím souvisí.

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

20.7.2016 12:40

To: Rostislav Mysicka
Mohu se zeptat, kde jste přišel na tu souvislost s běháním? Raději jsem si po sobě celý článek zkontroloval a jediné slovo, kde se vyskytuje “běh” je slovo “během.”
Vylepšení jsou, jsem o tom přesvědčen, zmíněna všechna. Pokud jsem nějaké zapomněl, budu rád, když ho zmíníte.

Rostislav_mysicka

Rostislav Mysicka 0

20.7.2016 12:48

Omluvám se, vyšlo to rychleji, nežli jsem to stačil upravit. Každopádně chyba je na mé straně. Četl jsem běžeckých kočárků. Jelikož se ženou hledáme nějaký takový a mám toho plnou hlavu. Takže ještě jednou se omlouvám.

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

20.7.2016 13:08

To: Rostislav Mysicka
OK, v pohodě :) Stanou se i horší věci :)
Pěkný den přeji!

RSS (komentáře k článku)