Už žádné zbytečné tlačení. Kočárek 4moms moxi vyrábí elektřinu

4moms_moxi_ico

Společnost 4moms představila svůj nový “chytrý” kočárek. Jmenuje se 4moms moxi a od běžných kočárků se liší tím, že má přední a zadní světla, generátor elektřiny, různé senzory a LCD displej.

Výběr kočárku pro vaše dítě může být často náročným úkolem zejména s ohledem na širokou nabídku. Téměř každý výrobce přitom prohlašuje, že právě ten jeho produkt je nejbezpečnější a nejpohodlnější. S nástupem hry Pokémon Go se ale objevuje další rozhodovací kritérium: nalezení spolehlivého místa k nabíjení smartphonu. Stačí rychlá procházka kolem bloku s tímto kočárkem, která pomůže nejen uspat dítě, ale také dobít baterii a možná dokonce chytit nějakou tu animovanou příšerku.

Kočárek 4moms moxi vyrábí elektřinu Kočárek 4moms moxi vyrábí elektřinu

4moms moxi nabíjí a sleduje

Na zadní nápravě je nainstalovaný generátor, který energii otáčejících se koleček přeměňuje na elektřinu. Dodávané množství by mělo stačit nejen pro “palubní výbavu” a vnější osvětlení, ale také pro nabíjení telefonu. USB port pro připojení nabíjecího kabelu najdete v rukojeti. Maminkám se tak už určitě nestane, že by se jim během výletu s potomkem vybil mobil. Případně se mohou vedle péče o miminko věnovat třeba hraní her – již zmiňovaná Pokémon Go je na energii velmi náročná.

USB port pro připojení nabíjecího kabelu najdete v rukojeti USB port pro připojení nabíjecího kabelu najdete v rukojeti

“Chytrý” kočárek umožňuje sledování teploty, ušlé vzdálenosti, rychlosti jízdy a úroveň nabití interní baterie. K tomuto účelu je 4moms moxi vybaven malým displej. Údaje je možné zjistit také z aplikace pro chytrý telefon, která umí zobrazit historii výletů, spálené kalorie, ale také upravit nastavení kočárku.

Aplikace pro chytrý telefon umí zobrazit historii výletů, spálené kalorie, ale také upravit nastavení kočárku Aplikace pro chytrý telefon umí zobrazit historii výletů, spálené kalorie, ale také upravit nastavení kočárku

Další výbava kočárku

Z další výbavy jmenujme přední a zadní světla, díky kterým budou maminka i dítě v bezpečí i za snížené viditelnosti (například pokud se hra, … pardon, procházka protáhne do setmění) a současně uvidí na cestu. Stranou bychom neměli nechat ani úložné prostory pro klíče, telefony, peněženky a plenky.

Stahovací baldachýn chrání dítě před sluncem, rukojeť je výškově nastavitelná pro rodiče různých postav a kočárek lze provozovat ve třech různých sestaveních. Zmínit bychom měli také přední otočná kolečka se zámky pro jízdu na nerovném terénu nebo snadno ovladatelnou brzdu. Od běžných kočárků se tento téměř neliší a potěšujícím faktem je, že ani váha není o mnoho vyšší – dosahuje necelých 10 kilogramů.

Kdy, kde a za kolik?

Patrně vás bude zajímat cena. Výrobce nabízí tento kočárek za 700 amerických dolarů, tedy v přepočtu asi 17 000 Kč. Zahájení prodejů je předpokládáno na říjen tohoto roku, moxi bude k dispozici na e-shopech buybuyBaby, Amazon, 4moms.com a dalších prodejců. K dispozici bude jen jedna “unisex” tmavá varianta v provedení, které vidíte na snímcích v tomto článku.

Zdroje: hi-tech.mail.ru, theverge.com, technabob.com, gizmodo.com, blog.4moms.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek