KLDR představilo vlastní telefon. Jak vypadá?

kldr mobilní telefon

To, že je chytrý telefon běžnou součástí našich životů je už pár let docela normální. Ne však všude. V KLDR sice smartphony existují a používá je čím dál více lidí, přesto převládá chudoba a mobilní telefon vlastní přibližně 6 milionů obyvatel. To je asi jedna čtvrtina celé populace. Nedávno však země představila projekt, který by mohl vše změnit. Jmenuje se Pchjongjang 2423.

Tento telefon vypadá na první pohled stejně, jako většina jiných. Součástky jsou použity z Číny, Japonska i Tchaj-wanu a běží na něm přizpůsobený operační systém Android, který je upraven čínským výrobcem Gionee, který mimochodem nedávno zbankrotoval. Přesné specifikace neznáme, ale víme, že čip je od firmy MediaTek.

[데일리NK] 최초 공개! 북한 스마트폰 평양2425

[데일리NK] 최초 공개! 북한 스마트폰 평양2425

Telefon používá samotný Kim Čong-un a jeho lidé, ovšem pro běžného severokorejce se jedná o velmi drahou záležitost. Telefon si bude moci dovolit pouze vybraná část populace, která vydělává “normální” peníze. V KLDR převládá chudoba a lidé jsou rádi, když poplatí složenky a koupí si nějaké jídlo. Přesto je vidět, že se KLDR snaží technologie pomalu uvolňovat mezi lidi.

Může tento telefon ovlivnit lidi v KLDR?

Zdroj: dailynk.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)