Kalendář Google pomůže zjistit, kdy máte čas

kalendar_557_ico

Kalendář Google ve verzi 5.5.7 přináší novou funkci: při plánování schůzky či události vám ohlídá časy, kdy máte volno, a které jsou obsazené.

Koncem dubna dostala aplikace Kalendář Google aktualizaci, která umožnila uživatelům s účty typu Apps a Edu plánovat společné schůzky s více účastníky na čas, kdy nikdo nemá naplánovanou žádnou událost.

Google kalendář zjistí, kdy máte čas

Zatímco obvykle dostávají uživatelé Google Apps novinky se zpožděním, tentokrát to bylo opačně – běžným uživatelům tato funkce není vůbec k dispozici. Je to pochopitelné s ohledem na ochranu soukromí – přeci jen je rozdíl sdílet pracovní kalendář se svými spolupracovníky a poskytovat informace o svých soukromých plánech každému, kdo má e-mailovou vaší adresu.

Ani nejnovější verze aplikace Kalendář Google pro Android s číslem 5.5.7 tedy nepřináší ošetření konfliktů v událostech naplánovaných s jinými lidmi, pomůže ale s organizací času každému uživateli. Je to zatím jen první a relativně malý krůček, jehož smyslem je rychlé vyhledání vhodného času pro naplánování schůzky, akce nebo jiné události, aniž by bylo nutné probírat se zaplněným kalendářem.

Jak to funguje? Jednoduše: při vytváření nové události je uživateli během zadávání názvu nabízeno několik tlačítek pro rychlé doplnění informací. Po klepnutí na Kdy následuje nejprve seznam dnů, následně si uživatel vybere čas začátku akce, přičemž u již obsazených termínů je poznámka Konflikt s názvem naplánované události. Poté je možné zvolit dobu trvání akce a vybrat místo a účastníky.

Ze zběžného otestování na redakčním telefonu s Androidem 5.1.1 Lollipop však máme dojem, že aplikace nezobrazuje obsazené časy úplně správně. Přinejmenším v situaci, kdy máme naplánovanou událost od 10:25 do 10:50, zobrazuje totiž čas 10:30 jako volný.

Kde a jak získat nový Kalendář Google?

Nová verze aplikace Kalendář Google již je uvolňována obvyklou cestou přes Obchod Play, takže by mělo být otázkou několika hodin, maximálně dnů než ji obdržíte (na redakční Sony Xperia Z3 jsme ji dostali už včera). Pokud se vám nechce čekat, můžete si stáhnout verzi 5.5.7 z alternativního zdroje.

Balíček APK je podepsán Googlem a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním v žádném případě manipulováno. K jeho instalaci však budete muset v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Google Calendar
Google Calendar

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)