Kairos: Úžasné mechanické chytré hodinky

Kairos320

Letošní rok se nese jednoznačně ve znamení chytrého příslušenství, kterému vládnou chytré hodinky. Jakoby se na první pohled zdálo, že telefony jsou na ústupu a vše se točí kolem chytrých věciček, které můžeme na sebe navléknout nebo nasadit. Samozřejmě telefony jsou stále NO.1, ale s novou nastupující technologií je tu také velká šance pro výrobce, jak se prosadit na trhu.

kairos-9

Není proto divu, že se výrobci snaží vytvářet co nejlepší koncepty, které berou dech. Jedním takovým jsou i chytré hodinky od společnosti Kairos. Tato švýcarská společnost je luxusní značkou mezi výrobci hodinek, a tak musí figurovat i v tomto odvětví. Proto, aby její relativně nové zaměření bylo úspěšné, rozhodli se vytvořit hodinky, které budou jak mechanické, tak i inteligentní. Kairos si tak připisuje prvenství, protože přišla jako první s hybridními hodinkami.

kairos-8-701x438

Mechanická část hodinek se tak skládá ze strojku poskládaného ze 23 ozubených převodů a na starosti má ukazování času. Inteligentní část tvoří OLED displej, který je poloprůsvitný a vytváří vrstvu pod safírovým sklem. Displej dokáže zobrazit ikony v případě nějaké aktivity se 40% propustností a zaručí tak, že i v době aktivního displeje je neustále vidět na mechanickou část ukazující čas. Přijmutí zpráv nebo hovorů pak můžete díky dotykové vrstvě obsluhovat skrze základní gesta. Hodinky podporují systém Android, avšak primárně pracují na systému Kairos. Výrobce však uvádí, že není problém dodat hodinky i se systémem Android Wear.

kairos-3-701x438

Co se týče specifikací, tak základním aspektem je samozřejmě Bluetooth 4.0, 180 mAh baterie a 3 směrný akcelerometr. Výdrž hodinek se stanovuje na 5 a 7 dní na jedno nabití a další dva dny funguje alespoň mechanická část, takže uvidíme alespoň čas. Hodinky si můžete již nyní předobjednat ve zlaté nebo černé barvě a to za cenu 10 000 Kč za nejlevnější variantu. Nejdražší varianta stojí v přepočtu 24 000 Kč. Po uvedení hodinek na trh však ceny stoupnou na skoro dvojnásobek předobjednávací ceny, takže určitě neváhejte dlouho.

Epic Smart Watch! Kairos Mechanical Smart Watch Hybrid

Epic Smart Watch! Kairos Mechanical Smart Watch Hybrid

Líbí se vám tento hybrid mezi hodinkami od švýcarské společnosti Kairos?

Zdroj: ac

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)