JETJAT Ultra: miniaturní dron s kamerou za 1800 Kč

JETJAT_Ultra_ico

Toužíte po dronovi, ale nechcete investovat částky ve výši až několika průměrných platů? Pokud vašim potřebám stačí maličký dron s kamerou, mohl by vás zaujmout JETJAT Ultra s velmi sympatickou cenovkou.

JETJAT ULTRA Drone: Vote for It for Toy of the Year – YouTube

JETJAT ULTRA Drone: Vote for It for Toy of the Year - YouTube

Hned na začátek si řekněme, že JETJAT Ultra je spíše dron pro zábavu a s ohledem na velikost baterie bude jeho ambicemi přeletět obývací pokoj. Sami autoři definují produkt jako “nano drona” s několika funkcemi obvyklými pro vyšší kategorie. Mezi ně patří například automatický vzlet, přistání a udržování pozice. S ohledem na rozměry může jako startovací plocha posloužit třeba obrazovka vašeho mobilního telefonu.

JETJAT Ultra JETJAT Ultra

Dron také vyvrací mýtus o tom, že z hlediska ovládání je podobná zařízení obtížné udržet ve stejné letové hladině. Stačí stisknout příslušné tlačítko na ovladači a JETJAT Ultra automaticky zůstane ve stejné výšce. Ovládání má usnadnit také dronem řízený start a přistání. Součástí je též fotoaparát s rozlišením 640 x 480 obrazových bodů.

Dron je vybaven fotoaparátem Dron je vybaven fotoaparátem

K ovládání drona může posloužit také aplikace pro chytré telefony, která bude k dispozici zdarma pro platformy Android a iOS. Autoři tvrdí, že ho můžete úspěšně použít jak v interiérech, tak i ve venkovním prostředí. Pohodlné je, že drona můžete na cesty uložit přímo do ovladače, kde je chráněn před poškozením.

Drona jednoduše zabalíte do ovladače Drona jednoduše zabalíte do ovladače

S JETJAT Ultra můžete získat nadhled a výhled na své přátele a rodinu. Gadget můžete použít k pořízení záběrů společenských akcí, grilování, zahradních párty, outdoorových vyžitích či dovolené.

JETJAT Ultra JETJAT Ultra

Technické parametry JETJAT Ultra

  • Délka: 8,9 cm
  • Šířka: 7,9 cm
  • Výška: 4,2 cm
  • Hmotnost: 18 gramů
  • Doba letu: 4 až 5 minut na jedno nabití
  • Doba nabíjení: až 20 minut
  • Dolet: až 25 metrů
  • Fotoaparát: rozlišení 640 x 480 obrazových bodů
  • Ovládání: ovladačem nebo z mobilní aplikace

Kde a za kolik JETJAT Ultra pořídit?

Autoři se aktuálně snaží získat finanční prostředky na crowdfundingovém serveru Kickstarter, kde si jako cíl stanovili částku 15 000 dolarů (asi 366 000 Kč). Finální produkt hodlají prodávat za částku přes sto dolarů, nicméně případní sponzoři získají drona za 70 dolarů, ke kterým je nutné připočítat ještě pět dolarů na poštovné. v Případě zájmu vás tak JETJAT Ultra přijde v přepočtu asi na 1800 Kč. Do konce kampaně aktuálně zbývá 19 dnů.

Zdroj: kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)