Jak zapnout dvoufaktorové ověření v Google účtu a zlepšit tak zabezpečení?

google ověření účtu

Přidání dvoufaktorové autentizace k různým účtům je jedním z nejlepších způsobů, jak zůstat v bezpečí. Znamená to, že hacker si nevystačí pouze s heslem pokud se bude chtít k vaším datům dostat. A právě pokud používáte Google služby a zejména pak třeba Gmail je dobré mít účet zabezpečený co nejlépe. Proto si dnes ukážeme, jak zapnout dvoufaktorové ověření v Google účtu.

Jak zapnout dvoufaktorové ověření v Google účtu

Nastavení dvoufaktorového ověření vám zabere asi tak dvě minuty. Stačí navštívit svůj Google účet a klepnout na “Spravovat účet Google”, následně přejít do části “Zabezpečení” a nakonec kliknout na nabídku “Dvoufázové ověření”. Pokud se s tím nechcete hledat, využijte našeho odkazu, který vás tam rovnou zavede.

Pokud již máte některé ověřovací metody povoleny, zobrazí se vám ve vašich zařízeních. Pokud tomu tak není, můžete si vybrat, které zařízení chcete použít a následně volbu potvrdit přímo v telefonu. Nyní si váš Google účet zapamatuje vaše primární zařízení, jako je váš počítač a telefon a pokud se budete chtít přihlásit na ostatních, budete muset zadat heslo a následně volbu potvrdit ve vašem telefonu. Následně si můžete stáhnout také aplikaci Google Authenticator, která slouží ke generaci kódů.

Používáte dvoufaktorové ověření u svých účtů?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)