Jak si jednoduše založit Google účet? (návod pro začátečníky)

jak vytvořit google účet

Důvodů k založení nového Google účtu může být několik. Google je dnes totiž tak rozšířenou platformou, že ho jistě využijí i lidé, kteří ve skutečnosti žádné zařízení s Androidem nevlastní. Gmail je jedním z nejlepších emailových klientů vůbec a ostatní služby jako Kalendář, Disk, Fotky nebo třeba YouTube používají miliony uživatelů po celém světě, i když je zbytek jejich ekosystému třeba jablečný. Pojďme si tedy ukázat, jak jednoduše a efektivně vytvořit nový Google účet. Pokud samozřejmě vlastníte zařízení s Androidem, Google účet je v podstatě povinností a lze bez něj fungovat jen velmi obtížně. Kromě Googlích aplikací totiž nespustíte ani Obchod Play a nenainstalujete tak žádnou aplikaci třetí strany.

google účet

Vůbec nejrychlejším způsobem, jak si Google účet založit bude navštívení Gmailu ať už z počítače, nebo mobilu. Bude třeba klepnout na text “Vytvořit účet” a následné vyplnění osobních údajů a informací. Můžete také vyplnit obnovovací e-mailovou adresu, která slouží k obnově vašeho nového účtu v případě, že by vám účet někdo ukradl, nebo byste zapomněli heslo. Možnost je samozřejmě volitelná a pokud nechcete, druhý e-mail vyplňovat nemusíte.

Dále bude třeba vyplnit ostatní osobní údaje, jako je jméno, datum narození a přezdívka, kterou budete používat. Vytvořte si také dostatečně silné heslo a minimalizujte tak riziko zneužití vašeho účtu. Vyžadováno je také vaše telefonní číslo, po jehož vyplnění obdržíte SMS zprávu, ve které bude číselný kód pro potvrzení registrace. Dále pak klepněte na tlačítko “Ověřit” a souhlaste s podmínkami. A váš nový Google účet je na světě. Příště si ukážeme, jak takový účet správně a naplno využívat.

Co nejpřínosnějšího podle vás Google účet nabízí?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)