Jak koupit SMS jízdenky jinak – Android aplikace Sejf

sejfnahled

Dopravní Podnik Praha nově umožní nákup SMS jízdného přes službu Sejf, která je určena jak pro domácí cestující, tak i pro cizince. Tímto krokem si slibuje zjednodušení nákupu jízdenek, mnozí lidé totiž nemají aktivované Prémiové SMS a tím pádem si nemohou pořídit SMS jízdenku, to platí samozřejmě i pro cizince. Toto se zdá, alespoň částečně, jako jedno z možných řešení. Je to vše ale tak jednoduché a výhodné? Není!

sejfnahled

Po stáhnutí a nainstalování aplikace na vás čeká několik nutných kroků. Je potřeba zadat své telefonní číslo, na které vám bude doručen aktivační kód. Po zadání kódu je nutné zadat emailovou adresu a svůj vlastní PIN kód. Až poté se vám aplikace úspěšně aktivuje a vykoukne na vás příjemně a jednoduše udělané uživatelské rozhraní. Hlavní obrazovka obsahuje pět tlačítek: “koupit”, “poslat peníze”, “zábava”, “sejf slevy” a “přidat další položku”. Z těchto možností bohužel fungují pouze první dvě a poslední přidání položky.

sejf3

Tlačítko koupit vám, jak již z názvu vyplývá, umožní koupit SMS  jízdenku z přednabitého kreditu v aplikaci. Je možno nakoupit opravdu velké množství jízdenek a to nejenom z Prahy. Kromě jízdného je možné zakoupit cestovní pojištění a parkování, přičemž ani jedna z možností nefunguje.

sejf4

Z čeho ale budeme nakupovat, když v této aplikaci přeci nemáme žádné peníze? Nakupuje se z virtuálních peněz, které je do aplikace potřeba dobít a toto je právě kámen úrazu! Peníze jde vložit několika způsoby: platební kartou, převodem z účtu, v kioscích Westpay, či v Raiffeisenbank. To, co by mělo celý proces dělat jednoduší, dělá z této aplikace téměř nepoužitelnou. Mluvím samozřejmě o platbě kreditní kartou. Při zvolení této možnosti vám bude naúčtován poplatek ve výši 2,8% a bude vám strhnut z placené částky. Na tento poplatek vás nikdo neupozorní, pokud si sami nepřečtete nápovědu k aplikaci. Kromě toho si velké množství lidí stěžuje, že platba kartou vůbec nefunguje.

Co říkáte na novou aplikaci? Líbí se vám, nebo vám přijde, že je to pouze tahání peněz z kapsy zákazníka?

k3YX 1b6 J40g2PRKM1vwfjvEsZhX0R2Q1MhyMAH7iHh7vR8LDjUyYPWWKWh4FgzE s=w124
sejf
Direct Pay
Verze 2.0.1 (2. července. 2013)
Velikost 3,6 MB
2.2+

86fn+hz87v37+C9aKjmsB46Z7AAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

 

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (11)